Akşener'den seçim mesajı: Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu olacaktır

Partisinin grup toplantısında konuşan Meral Akşener, AKP'nin Hüda Par ve Yeniden Refah Partisi ile görüşmesine tepki gösterirken Cumhur İttifakı'na ''giderayak, istediğiniz kadar saçmalayın yine de tıpış tıpış gideceksiniz'' diye seslendi. Akşener ayrıca; "Bugün, ittifakımız daha güçlü, daha sağlamdır 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamanın önemli satır başları şöyle:

“15 Mayıs’ta, ‘giderlerse gitsinler’ diyenler çekip gidecek”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM grup toplantı salonunda beyaz önlükleriyle yer alan hekimler ve sağlık çalışanlarıyla 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.

“14 Mart; vatan sevgisini, sözle değil; görevlerini en iyi şekilde yaparak gösteren, tıbbiyelilerin bayramıdır. Bu vesileyle; kendini, vatanına ve milletine adayarak, ülkemizin bağımsızlık ateşini büyüten, Tıbbiyeli Hikmet’in göğe kaldırdığı bayrağı, bugün devralan, tüm hekimlerimizin 14 Mart Tıp Bayramı’nı yürekten kutluyorum. İyi ki varsınız! İyi ki buradasınız!” şeklinde konuşmasına başlayan Meral Akşener, iktidar tarafından ‘giderlerse gitsinler’ denilerek hor görülen sağlık çalışanlarının pandemi döneminde, sağlıkta şiddet sebebiyle ve son olarak da deprem bölgesinde vefat ettiğini dile getirerek şu ifadeleri kullandı:

“Her ne kadar, iktidarın başı ve liyakatsiz ekibi, onların, bu büyük fedakârlıklarına karşı büyük bir vefasızlık göstermeye, devam etse de bu kötülüğün, artık sonuna geliyoruz. Çünkü, o sene bu sene! 15 Mayıs’ta, “giderlerse gitsinler” diyenler çekip gidecek; doktorlarımız ise, baş tacı olarak kalacak.”

Sinan Ateş’i unutursam, unutturursam; milletim bana hakkını, helal etmesin!”

Ankara’da bir suikast sonucu hayatını kaybeden Sinan Ateş’i hatırlatarak konuşmasına devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Abdürrahim Karakoç’un yemin şiirini okudu ve ardından şu ifadeleri kullandı: “Bengisu’nun, Banuçiçek’in, Ayşe’nin gözyaşlarının hesabını sormazsam; Haklarını aramazsam; Sinan Ateş’i unutursam, unutturursam;Milletim bana hakkını, helal etmesin!”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a helallik çağrılarını ve Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’e verdiği sözü hatırlatan Akşener; “Bak Sayın Erdoğan; hani, göz göre göre yaptığın, her hatanda, her beceriksizliğinde, her iş bilmezliğinde, çıkıp çıkıp, milletimizden, helallik istiyorsun ya… İşte sana fırsat. İki güzel çocuğun, bir acılı annenin, ve yüreği yaralı bir milletin helalliğini alma fırsatı… Ayşe Ateş kızımıza, söz veren sen değil miydin? “Ben bu işin peşine düşeceğim.” diyen, sen değil miydin? Bengisu’ya, Banuçiçek’e, söz veren sen değil miydin?

Mayıslar bizimdir!

14 Mayıs’a kadar her konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Sinan Ateş’in katillerinin kim olduğunu soracağını söyleyen Meral Akşener;
“Buradan açıkça ilan ediyorum. Bugün, iktidarın başı, zafiyet içinde olabilir. Bugün, düzen, zalimlere hizmet ediyor da olabilir. Bugün, Sinan Başkan’ın canına kıyanların, keyfi yerinde bile olabilir.Ama; bu alçaklıkta, eli olan, kolu olan, rızası olan, kim varsa asla unutmasın ki; Mayıslar bizimdir!” dedi.

“Sayın Erdoğan’ın seçim beyannamesinde artık özerlik ve federasyon var.”

Ak Parti’nin seçim manevraları yapmaya başladığını ve kaybetme korkusuna kapılarak panik içerisinde savrulduklarını dile getiren Akşener, geçtiğimiz günlerde Yeniden Refah Partisi ve Hüdapar’ın Cumhur İttifakı’na katılma görüşmelerine hayırlı olsun diyerek; “Her ne kadar, henüz kendisinin adaylığı, kesinleşmiş olmasa da; Genişletilmiş Cumhur İttifakı’nın, cumhurbaşkanı adayı Sayın Erdoğan’ın, seçim beyannamesinde artık; Türkiye’nin, Şeyh Said isyanları nedeniyle, özür dilemesi, tazminat ödemesi var. Özerklik ve federasyon var. Anayasa’nın, ilk 4 maddesinin, değiştirilebileceği var. Andımızı zaten kaldırmışlardı ama, mesela artık; “Ne mutlu Türküm diyene” yazılarının silinmesi de var. Mesela; Kadınlara “fıtratlarına” göre, yaşama zorunluluğu var. Kadınlara zulüm var. Kadına yönelik şiddetin, önünün açılması var. Mesela; Cumhuriyet değerlerimize saldırı var, çok ulusluluk var, paralel eğitim kurumları var. Ez cümle, bu ülkenin birliğine, bekasına ve istikbaline yönelik koskoca bir tehdit var.”

‘İktidara rağmen; depremin yaralarını sarmak için var güçleriyle çalıştılar”

Ekrem İmamoğlu’yla Hatay’da ve Mansur Yavaş ile Kahramanmaraş’ta gerçekleştirmiş oldukları afet bölgesi ziyaretlerine değinen Meral Akşener, iki belediye başkanının bölgelerde yapmış olduğu çalışmalara teşekkür ederek; “Onlar; sınırlı kaynaklarına rağmen; bir afet organizasyonun, nasıl yapılacağını, tüm Türkiye’ye gösterdiler. Önlerine çıkan tüm engellere rağmen; liyakatle çalışmanın, ne demek olduğunu, devlet ciddiyetiyle çalışmanın ne demek olduğunu cümle aleme gösterdiler. İşlerini zorlaştırmaya, adeta ant içen bir iktidara rağmen; depremin yaralarını sarmak için, var güçleriyle çalıştılar, çalışmaya da devam ediyorlar.” şeklinde konuştu.

“Kaybetme acısını yerini göz göre göre kaybetmiş olmanın öfkesi almaya başladı.”

“Artık insanlarımız için sevdiklerini kaybetmenin, acısının yerini, ne yazık ki; onları, göz göre göre kaybetmiş olmanın öfkesi almaya başladı.” diyen Akşener, Hatay ve Kahramanmaraş ziyaretlerinde depremzedelerin kendisine söylediği sözlere değinerek; “Mesela Hatay’da; kardeşi ve 3 aylık yeğeni dahil ailesinden, tam 7 kişiyi kaybettiği için yüreği yanan bir abla dedi ki; ‘3 gün boyunca, ayaklarını öpmediğimiz kişi kalmadı. Gelen, ‘başkası gelecek’ dedi, gitti. ‘Ses dinleyin.’ dedim, onu bile yapmadılar. Kardeşimi enkazdan çıkarmadılar. Bebeğimizin sesini duyduk, ama bir şey yapamadık. 4’üncü güne kadar neredeydiler? Kardeşimin hakkını istiyorum. Diri diri öldüler.” dedi.

“Şu iki yüzlülüğe bir bakar mısınız?”

Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın; “Atatürk’ün emri ile, İsmet Paşa’nın onayı ile yapılan, çadır satışları var.” sözlerine ilişkin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; “Şu yüzsüzlüğe bir bakar mısınız? Bir yandan Atatürk’ümüze ve İsmet Paşa’ya sövüp; Diğer yandan da, ayakları taşa takılsa, yine onlara sığınan, şu iki yüzlülüğe bir bakar mısınız?” dedi.

“Allah aşkına neden aranızdan tek bir kişi bile istifa etmiyor?”

İktidara yapmış olduğu istifa çağrısını yeniden hatırlatan Akşener; “Buradan, iktidar mensuplarına sormak istiyorum: Allah aşkına, neden aranızdan, tek bir kişi bile istifa etmiyor? Bu yıkımın, beceriksizliğin ve ciddiyetsizliğin, tek bir sorumlusu yok mu? Aranızdan tek bir kişi bile, bu tavrı gösterecek, haysiyete sahip değil mi?” diyerek sözlerine şu şekilde devam etti:

“Madem her biriniz, işinizi bu kadar kusursuz yaptınız; O zaman neden, ülkemizde işler neden böylesine kötü bir halde? Madem hiçbir hatanız yok; O zaman neden, Sayın Erdoğan hâlâ, helallik isteme peşinde?”

Tarihin azabından kurtulsanız da; Allah'ın gazabından kurtulamayacaksınız!

Doğan Cüceloğlu’nun, “Makam, mevki, rütbe, unvan; bunların hepsi cekettir. Ceketi asar bir yere gideriz. Arkamızda sadece insanlığımız kalır…” sözünü hatırlatarak iktidara seslenen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; “Bunca acının ardından sizin arkanızda ne kalacak biliyor musunuz? Yandaşlarınıza, ihale verme peşinde, heba ettiğiniz yıllar kalacak. Beceriksizliğinizin sonucu olan, bir büyük felaketin, devasa enkazı kalacak. Vicdanlarda açtığınız yaralar, neden olduğunuz, toplumsal yıkım kalacak. Ve emin olun ki; Hangi kampanyayı yaparsanız yapın. Vicdan azabından kurtulsanız bile; tarihin azabından kurtulamayacaksınız. Tarihin azabından kurtulsanız da; Allah'ın gazabından kurtulamayacaksınız!

“İYİ Parti gururla sunar: bu yol, kazanmanın yoludur!”

6 Mart’ta, İYİ Parti olarak bir çözüm yolu sunduklarının ve millet iradesinin, Millet İttifakı’nda tescillenmesini sağladıklarının altını çizen Meral Akşener; “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyenleri de, Sayın Mansur Yavaş’ı destekleyenleri de, Sayın Ekrem İmamoğlu’nu destekleyenleri de ortak bir yol haritasında birleştirdik. Bu yol, milletin yoludur. Ve İYİ Parti gururla sunar: bu yol, kazanmanın yoludur! Bugün, ittifakımız daha güçlü, kardeşliğimiz daha sağlamdır. Ve hiç kimsenin şüphesi olmasın ki; Yanında dimdik duran, Cumhurbaşkanı Yardımcıları, Sayın İmamoğlu ve Sayın Yavaş ile birlikte, Türkiye’nin, 13’üncü Cumhurbaşkanı, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır.”

Millet tarih yazacak!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önümüzdeki seçimleri de vurgulayarak konuşmasını ‘'Türkiye'yi hak ettiği yere çıkarma sorumluluğumuzun farkındayız. İşte 14 Mayıs, tam olarak, bu sorumluluğun milletimizce tescilleneceği tarih olacak. O kutlu gün geldiğinde; söz de, karar da, yetki de, yeniden, aziz milletimizin olacak. Hiç merak etmeyin; her şey çok İYİ, her şey çok güzel olacak. Çünkü millet, haktan yana olacak! Çünkü millet, adaletten yana olacak! Çünkü millet, bizden yana olacak! Ve Millet Tarih Yazacak!’’ sözleriyle tamamladı.