"Akşener İmamoğlu İçin Açık Kapı Bıraktı"

Mayıs seçimleri ardından sessizliğe gömülen İYİ Parti lideri Meral Akşener, beklenen konuşmasını bugün gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı seçimleri üzerine üstü kapalı olarak mayıs ayında adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu'na ağır eleştirilerden bulunan Akşener, yaklaşan yerel seçimler için açık kapı bıraktı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mayıs ayındaki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından sessizliğini bugün bozdu.

Başta mayıs ayında Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak yarışan Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere 6'lı Masa'nın diğer liderlerine üstü kapalı eleştirilerde bulunan Akşener, "Seçimin kaybedilmesi için çalışanlarla mücadele ettik. Ben sustum ama 'Yüzde 60'la kazanırız' diyenler susmadı. Bilimsel verileri masaya koyan ben sustum o verileri yırtıp atanlar susmadı. İki aday açık ara öndeydi paçalarından tutup aşağı çekenlere engel olamadım" diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş için açık kapı

31 Mart 2024'te yapılması planlanan yerel seçimlere de değinen Akşener, siyasi partilere seçimlere ayrı ayrı girme çağrısında bulundu. "Önümüzdeki yerel seçimlerde ise İYİ Parti olarak elbette kendi kadrolarımızla, milletimizin huzuruna çıkacağız. Ve göreve talip olacağız" diyen Akşener, iş birliklere de göz kırptı.

halktv.com.tr yazarı Mehmet Tezkan, Akşener, Halk TV'de yayınlanan Dünya Varmış programında Meral Akşener'in açıklamalarını değerlendirdi. Akşener'in "Yerel özellikler ve talepler doğrultusunda elbette işbirlikleri olabilir" sözünün altını çizen Tezkan, İYİ Parti liderinin Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın yeniden aday oldukları takdirde destekleyebileceğini belirtti.

mehmet-tezkan.png

Tezkan, şöyle konuştu:

"İYİ Parti çoğu yerde adayını çıkaracaktır. Açık kapı bırakmasının nedeni yerel özelliklerin altını çizmesi 'gerekirse her türlü fedakarlığı yine yaparım' demesi kendisinin bence İstanbul, Ankara gibi kendisinin de 'benim de adayım' dediği adaylar tekrar aday olursa onlara da destek vereceğinin işaretlerini verdi. Bu gidişatın böyle olacağı belliydi.

Cumhur İttifakı seçime bir adayla girecektir. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'la başka türlü baş edemeyeceklerini biliyorlar. İYİ Parti'de belki CHP ile bir daha masaya oturmayacak, 6'lı Masa belki hiçbir zaman bir araya gelmeyecek ama 'Mansur Yavaş da bizim adayımız' diyerek seçmen ittifakı sağlayacaklarını düşünüyorum."

Etiketler :