AKP'nin 22 İl için Hezimet Raporu: 4 Şehre Ayrı Talimat!

AKP'nin 22 İl için Hezimet Raporu: 4 Şehre Ayrı Talimat!
Yerel seçimlerde Türkiye genelinde hezimete uğrayan AKP'de anket çalışmaları başladı. İkinci parti konumuna düşen AKP'nin genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan 4 il için de ayrıca talimat verdi.

Yerel seçimlerin ardından sonuçların hızla analizi için vakit kaybetmeyen AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim sonrası yapılan ilk MYK'da seçim sonuçlarının nedenlerinin araştırılması için bir kurul oluşturulması talimatını verdi.

Erdoğan ayrıca, kısa sürede bir rapor hazırlanıp kendisine sunulmasını istedi. Bu doğrultuda yeniden 81 ilde sahaya inecek olan AK Parti, büyükşehir, il, ilçe ve belde fark etmeksizin buralarda seçmenin kendisine neden oy vermediğine dair yaklaşık 40 soruluk bir anket çalışması yürütecek.

Kütahya, Kilis, Amasya ve Yozgat'ta CHP ve Yeniden Refah Partisi'nin aradan çıkarak seçimleri kazanması üzerine Erdoğan'ın kurmaylarına seçim sonuçlarıyla ilgili kapsamlı bir analiz hazırlamalarını isteyen Erdoğan'ın bu 4 il için özel çalışma talimatı verdiği öğrenildi.

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim sonrası yapılan ilk MYK'da, seçim sonuçlarının nedenlerinin araştırılması için bir kurul oluşturulmasını ve kısa sürede bir rapor hazırlanıp, kendisine sunulmasını istedi.

Etiketler :