AKP'liler İstanbul'dan Korkuyor!

AKP'liler İstanbul'dan Korkuyor!
31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere giderken kulis bilgileri İstanbul ile kaynıyor. İstanbul'dan çıkarılacak bir aday tüm partilerin siyasi dengesini değiştirebilir. Ancak bu dengeler en çok AKP'de endişe yaratmış durumda. İstanbul AKP'nin tıkandığı nokta haline geldi. Seçmenin aklına Ekrem İmamoğlu fikri gelmesi AKP'yi korkuttu.

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere adım adım gidiyoruz. Kulisler hareketli gözler İstanbul'da.

İstanbul için ise kulislerden çarpıcı bilgiler gelmeye devam ediyor. Gazeteci Nuray Babacan'ın kaleme aldığı kulis bilgilerine göre, AKP'de laf dönüyor dolaşıp İstanbul'a geliyor. İstanbul'da tıkanan yollar AKP'yi korkutuyor.

"DEM SEÇMENİ İMAMOĞLU'NA OY VERECEK"

Babacan'ın aktardığına göre,

"Bazı AKP’lilere göre, Yeniden Refah Partisi, aday çıkaran DEM’in CHP’ye vereceği zarardan çok AKP’ye zarar verecek. Onların iddiasına göre; DEM adayları için İstanbul’da çalışma yapmayacak ve bu parti tabanının üçte ikisi Ekrem İmamoğlu’na oy verecek…

"BAZI PARTİLER SİYASİ HAYATINI NOKTALAYACAK"

Siyasi kulislere göre, yerel seçimlerin ardından İYİ Parti, DEVA ve Gelecek Partisi ciddi bir yol ayrımına gelecek. Bu partilerin siyaset sahnesinden silinmesinin büyük olasılık olduğunu iddia edenler var. Yeniden Refah Partisi’nin Saadet Partisi’nin yerini alacağı, AKP’nin politikalarından memnun olmayan aşırı muhafazakar seçmeni konsolide ettiği anlatılıyor. AKP kulislerinde İstanbul’a ilişkin analizler farklılaştı. Tüm partilerin adaylarının belirlenmesinin ardından oluşan hava değişti. Halen seçimin ortada olduğunu söyleyenler çoğunlukta. Ancak, DEM’in çıkardığı adaylara rağmen Ekrem İmamoğlu ile dolaylı bir uzlaşma olduğunu söyleyenler az değil.

"YRP'NİN AKP'YE VERECEĞİ ZARAR ÇOK DAHA BÜYÜK"

AKP’liler, DEM örgütünün yerel seçimlere asılmayacağını, tabanın üçte ikisinin İmamoğlu’nda kalma olasılığının yüksek olduğu yorumları yapıyorlar. Onlara göre, İstanbul’da DEM’in adaya çıkarmasının İmamoğlu’na vereceği zarardan daha fazlasını Yeniden Refah Partisi’nin kendilerine vereceğini aktarıyorlar. Ayrıca, ‘teröristlerle iş birliği’ algısı yaratma konusunda düşülen komik durum da herkesin dilinde. Aynı gün içinde, Kürtçe selamlama yapıp ardından bozkurt işareti yapan İstanbul adayları kimsenin dikkatinden kaçmıyor…"