Kulislerde bu konuşuluyor! AKP'den vekil adayı olacakların uykularını kaçıracak liste

Kulislerde bu konuşuluyor! AKP'den vekil adayı olacakların uykularını kaçıracak liste
AKP kulislerinde milletvekilliği için formüller çoktan konuşulmaya başlandı. Kulislere göre AKP, milletvekili aday adaylığına başvuranlardan 6 maddelik taahhütname imzalamalarını istiyor.

Seçim yaklaştıkça AKP kulislerinden haberler de hızlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurmaylarıyla toplantısından sızan bilgilere göre Erdoğan, “Kabinedeki bakanları büyükşehirlerden aday göstereceğim” dedi. Süleyman Soylu, Hulusi Akar gibi isimlerin deprem illerinden aday yapılacağı ileri sürüldü.

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası Hatay’da 20 binden fazla kişi öldü. Hatay Valisi Rahmi Doğan, depremin 39’uncu gününde istifa etti. Doğan'ın istifa gerekçesi ise milletvekili aday adayı olmaktı.

AKP kulislerinde milletvekilliği için formüller çoktan konuşulmaya başlandı. Kulislere göre AKP, milletvekili aday adaylığına başvuranlardan 6 maddelik taahhütname imzalamalarını istiyor. Gerçek Gündem'in haberine göre AKP yönetimi, seçimlerden sonra milletvekili transferini önlemeye çalışıyor.

Parti, başvuruda bulunanlardan parti çalışmalarına devam edeceğini ve seçim bölgesinde ikamet edeceğine dair imza istiyor.
AKP'nin taahhütnamesi şöyle:

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel seçiminde AK PARTİ ’den milletvekili aday adayı olmuş bulunuyorum.

Milletvekili seçilmem halinde;

1) Seçim çevremde ikamet edeceğimi,

2) TBMM’nin ve Parti Grubumuzun çalışma usul ve esaslarına uyacağımı,

3) TBMM’nin çalışmadığı veya Partimizce başka bir görevlendirmede bulunulmadığı hallerde bütün zamanımı seçim çevremde geçireceğimi,

4) Seçim çevremde bulunduğum süre içerisinde de şehrim ve teşkilatımızla ilgili sorumluluklarımı bihakkın yerine getireceğimi,

5) Vatandaşlarımızla olan bağımı sürekli kılacağımı ve bu bağı seçen-seçilen ilişkisinden öte gönül birlikteliğine dayandıracağımı,

6) “Türkiye Yüzyılı” inşasında var gücümle çalışacağımı,

Kabul ve taahhüt ederim.”