AKP'de İlk Operasyon İl Başkanlarına!

AKP'de İlk Operasyon İl Başkanlarına!
AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, 31 Mart seçim yenilgisinin faturasını kesmeye başladı. Erdoğan, AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda 'yeni isimlerle' yola devam edeceklerinin mesajını verdi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

31 Mart yerel seçimlerindeki hezimetin faturasının önce il başkanlarına kesileceği mesajı da bu toplantıyla verilmiş oldu.

Toplantıda seçim sonuçlarına ilişkin konuşan Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Ziyaret ettiğimiz 52 ilimizde halkımızın nabzını tutmanın yanı sıra seçim çalışmalarını da sahada bizzat görme fırsatı bulduk. Attığımız adımları bugüne kadar dedikodulara göre belirlemedik. Temel bir kriterimiz vardır; o da Hakka ve halka hizmet etmektir.

"YENİ İSİMLERE İHTİYACIMIZ VAR"

Yeni isimlerle, yeni değerlerle, yeni hizmet erleriyle kadrolarımızı tahkim ederken partimizin emektarlarına vefasızlık göstermeyeceğiz. AKP'den güç devşirecek değil, AK Parti'ye güç katacak, heyecan katacak şahsiyetlere ihtiyacımız var. Siyaseti kariyer basamağı olarak görenlerle geçmiş tecrübelerimizin ışığında da çok çok iyi biliyoruz. Kongrelerimizi birer yeniden diriliş yeniden şahlanış vesilesi haline dönüştürmek arzusundayız."

"YANLIŞTA ISRAR ETMEK KAYBETTİRİR"

31 Mart seçimlerini göz ardı etmiyoruz. İç muhasebemizi yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Yanlışta ısrar etmek kaybettirir. Nereden geldiğinizi unutmazsanız hedeflerinizden de kopmazsınız. Her zaman söylediğimiz gibi AKP milletin kurduğu bir partidir. Siyasette rotamızı bugüne kadar hep milletimiz çizdi. Millet bize bakında hep kendini gördü. Aynı zamanda sıkıntılarını çözecek güçlü bir irade gördü.

Bugün bir kez daha açık ve net söylemek istiyorum, AKP milletin partisidir ve ebediyen öyle kalacaktır. Biz emekçilerin, çiftçilerin, esnafın, tüccarın, Türkiye'nin aydınlık yarınları gençlerimizin, kadınlarımızın, tüm mazlumların, büyük ve güçlü bir Türkiye sevdalısı her bir bireyin partisi olmayı sürdüreceğiz

Partimizin ve davamızın geleceği her türlü kişisel hesabın üzerindedir

"DEMOKRASİNİN KAZANDIĞI YERDE KAYBEDEN OLMAZ"

"Demokrasi asla ve asla sıfır toplanlı bir oyun değildir. Demokrasinin kazandığı yerde kaybeden olmaz. Sivil siyaseti güçlendiren her sonuç Türk siyaseti açısından eşsiz bir başarıdır.

Neredeyse her 10 yılda bir demokrasimiz vesayet odaklarının saldırısına uğradı. En son 15 Temmuz'da darbe girimini püskürttük. Vesayet odaklarının asla pes etmediğini hepiniz çok iyi biliyorsunuz."

MUHALEFETE MESAJ VERDİ

Erdoğan ayrıca, "Yapıcı tavrımızı bugüne kadar muhafaza ettik, Türkiye'yi gerilim hattına mahkum etmek isteyenlerin, başta 1 Mayıs olmak üzere çeşitli oyunlarına gelmedik. Muhalefetteki muhataplarımızın da dirayetli davrandığını görüyor, bundan memnuniyet duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

"KAPRİSLİ BÜROKRAT LOBİSİ"

Samimi AK Parti neferlerinin emeklerini, kibirleri boylarını aşan muhterislere heba edemeyiz. Kaprisli bürokratı ve lobisi ile kimse çıkarları için partimizin emeğini heba edemez. Biz buna göz yummayız. Bu partinin genel başkanı, bir neferi olarak böyle ağır bir vebali biz taşıyamayız. İstişare ve yenilenme sürecimizin sonunda AK Parti olarak yolumuza çok daha güçlü devam etmekte kararlıyız.