Abdullah Gül'ün Çatı Adayı Hayali Bu Açıklamalar İle Çöktü

Abdullah Gül'ün Çatı Adayı Hayali Bu Açıklamalar İle Çöktü
Son günlerde Abdullah Gül'ün üç partinin çatı adayı olacağı iddiaları Ankara'da büyük yankı uyandırmıştı. Ancak Saadet Partisi ve Gelecek Partisi cephesinden gelen açıklamalar, bu iddiaların gerçeklik payının olmadığını ortaya koydu.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Sunar, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Bu iddiaların gerçeklik payı yok. Bizim Saadet Partisi olarak kongremiz 30 Haziran'da yapılacak. Kongreye tek bir isimle gireceğiz. Herkese kapımız açık ancak Abdullah Bey'in genel başkanlığımıza gelme gibi bir talebi veya niyeti yok."

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Aydın ise şu açıklamayı yaptı: "Bu iddia bizim için çok uzak ve yabancı bir konu. Abdullah Bey ile yakın temasımız var ve böyle bir talebi veya niyeti olmadığını söyleyebilirim. Şu anda böyle somut bir durum söz konusu değil. Saadet Partisi'ndeki yeni genel merkez oluşumuna göre durum yeniden değerlendirilebilir."

Bu açıklamalar, Abdullah Gül'ün üç partinin birleşimi ve genel başkanlığını üstlenme gibi bir planı olmadığını net bir şekilde ortaya koyarken, Ankara'daki siyasi spekülasyonlar üzerinde de biraz ışık tutmuş oldu.