Abdullah Gül Siyasete Dönüyor Mu? İki Partiden Yanıt Geldi!

Abdullah Gül Siyasete Dönüyor Mu? İki Partiden Yanıt Geldi!
Geçen günlerde ortaya atılan bir iddia siyaset gündemine bomba gibi düştü. Saadet Partisi ve Gelecek Partisi'nin birleşeceği başına ise eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün geleceği ileri sürüldü. Saadet ve Gelecek Partisi'nden söz konusu iddiayla ilgili açıklama geldi.

Kurban Bayramı'nın ikinci gününde Ankara'da siyasi parti temsilcilerinin karşılıklı bayram ziyaretleri devam ediyor.

Yeniden Refah Partisi'ni Saadet Partisi, Gelecek Partisi, İYİ Parti, CHP ve DSP heyetleri ziyaret etti.

Ziyarette, "Saadet Partisi ve Gelecek Partisi'nin birleşeceği, genel başkanlığına da 11'nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün getirileceği" iddiası gündeme geldi.

ada6b254-5232-4728-b1d5-46d50ad2d3d2-w.jpg

SAADET PARTSİ: GERÇEKLİK PAYI YOK

İddiaya ilişkin Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Sunar, "Buyursun gelsin, başımızın üstüne. Bizim kapımız herkese açık. Biz zaten Gelecek Partisiyle bir aradayız. Meclis'te grubumuz var. Bizim kapımız açık ama Saadet Partisi'nin kongresi 30 Haziran'da yapılmış olacak. Kongreye tek isimle gireriz diye düşünüyoruz. Söylediğiniz haberle ilgili gerçeklik payı yok" dedi.

abdullah-gul.webp

"ABDULLAH BEYİN BÖYLE TALEBİ YOK"

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Aydın ise "Bu iddia bize son derece yabancı ve uzak. Abdullah Bey'le yakinen görüşen biriyim. Abdullah Bey'in böyle bir talebi ve niyeti yok. Şu anda böyle somut bir şey yok. Saadet Partisi'ndeki yeni genel merkez oluşumuna göre durum tekrar değerlendirilir" diye konuştu.

YRP'li Doğan Aydal da "Ben çok ihtimal vermiyorum. Abdullah Bey Kayserilidir iyi hesap yapar" ifadesini kullandı.

Kaynak:ANKA