25 Gündür Tek Bir İz Bulunmadı Bakın Nereden Çıktı!

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde 25 gündür aranan zihinsel engelli Ali Gülsoy'dan sevindiren haber geldi. Gülsoy, ablası tarafından mahalle girişinde bulundu.

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde yaşayan zihinsel engelli Ali Gülsoy, 11 Haziran'da akşam saatlerinde çıktığı evine geri dönmedi. Yakınları arama çalışmalarından sonuç alamayınca güvenlik güçlerine kayıp ihbarında bulundu. İhbarın ardından jandarma ve AFAD görevlilerinden oluşan 184 kişilik ekip, eğitimli köpekler ve dronlarla arama çalışması başlattı.

Mahalle sakinlerinin de destek verdiği arama çalışmalarında bölgedeki mahalle camilerinden anonslar yapılarak Gülsoy'un bulunması için çaba sarf edildi ancak sonuçsuz kaldı.

ABLASI MAHALLE GİRİŞİNDE BULDU

Ekiplerin arama çalışmalarını sürdürdüğü Ali Gülsoy, dün sabah saatlerinde mahalleye döndü. Ablası tarafından mahalle girişinde bulunan ve yakınlarının büyük sevinç yaşadığı Ali Gülsoy, jandarma ekipleri tarafından hastanede sağlık kontrolünden geçirildi

YEDİĞİ OTLARLA HAYATTA KALMIŞ

Arama çalışmaları sonlandırılırken; Ali Gülsoy, kaybolduğu süreçte arazide bulduğu otları yediğini ve su içtiğini söylediği jandarma ile ailesine bir daha evden ayrılmayacağının sözünü verdi. Oğluna kavuşmanın mutluluğu ile gözyaşı döken anne Elif Gülsoy, "Oğluma yeniden kavuştum, çok mutluyum. Oğlumun bulunması için çalışma yapan herkese teşekkür ediyorum" dedi.