Selvi: Devlet Bahçeli köprüsünün yarım kalmasına Erdoğan'ın gönlü el vermedi

Selvi: Devlet Bahçeli köprüsünün yarım kalmasına Erdoğan'ın gönlü el vermedi

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin adını taşıyan köprünün inşaatının yarım kalmasına Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın gönlünün el vermediğini yazdı.

Adana'da finansal gücün yetmediği için yapımı yarıda kalan köprünün bitmesi için Erdoğan'ın talimat verdiğini aktaran Selvi, "Cumhurbaşkanı Erdoğan olaya el koydu" dedi.

Erdoğan'ın Devlet Bahçeli köprüsünün yarım kalmasına gönlünün el vermediğini belirten Selvi,  Ulaştırma Bakanlığı'na verdiği talimat sonrası, "Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından köprünün yapımı için ayrılan 700 milyon TL’lik kaynak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yürürlüğe girdi" dedi.

Yazının ilgili kısmı şu şekilde:

"ADANA’da trafiği önemli ölçüde rahatlatacak olan Devlet Bahçeli köprüsünün temelleri 30 Mart 2016 tarihinde atılmıştı. Ancak büyükşehir belediye başkanlığını CHP’li Zeydan Karalar kazanınca, finansal gücün yeterli olmadığı gerekçesiyle yapımı durdurdu.

Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan olaya el koydu. Devlet Bahçeli köprüsünün yarım kalmasına gönlü el vermeyen Erdoğan, Ulaştırma Bakanlığı’nın yapması için talimat verdi. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından köprünün yapımı için ayrılan 700 milyon TL’lik kaynak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yürürlüğe girdi.

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ile konuştum. “Devlet Bahçeli Köprüsü’nü yapıp Adana’ya rahat bir nefes aldıracağız” dedi.

İşte o belge...

gg.jpgYazının tamamını buradan okuyabilirsiniz. 

Gündem