Savcılık ilk adımı attı: İstanbul Barosu hakkında soruşturma

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hedefi olan İstanbul Barosu hakkında Vatan Partili avukatların suç duyurusunda bulunması üzerine soruşturma başlatıldı.

Can BURSALI - Halk TV

Ölüm orucunda hayatını kaybeden Ebru Timtik için düzenlenen törende bir grubun İstanbul Barosu'na poster asması, iktidarın tepkisini çekti, Süleyman Soylu suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Vatan Partili avukatlar önce davrandı, baro hakkında suç duyurusunda bulundu. Savcılık suç duyurusuyla ilgili ilk adımını attı. 

Adil yargılanma talebiyle başlattığı 238 günlük ölüm orucunun ardından hayatını kaybeden Ebru Timtik için İstanbul Barosu'nun önünde tören düzenlendi, baro görevlilerinin karşı çıkmasına rağmen Timtik'in posteri binaya asıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hedefi olan baro, yaptığı açıklamayla posteri kendilerinin asmadığını duyurdu.

Soylu, baro hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi ama Vatan Partili avukatlar İçişleri Bakanı'ndan önce davrandı, baro hakkında suçu ve suçluyu övdüğünü iddia ederek suç duyurusunda bulundu...

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, suç duyurusunun ardından ilk adımı attı ve İstanbul Barosu'ndan 13 Eylül'de Yönetim Kurulu Üyeleri'nin listesini istedi. 

Böylece İstanbul Barosu hakkındaki soruşturma başlatılmış oldu.