Yoga yapmak, cinsel performansı tam üç kat artırıyor

Yoga yapmak, cinsel performansı tam üç kat artırıyor
İngiltere'deki Anglia Ruskin Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre yoga erkeklerin yataktaki performansını önemli ölçüde etkiliyor. Pelvik tabanlı egzersizlere dayanan yoga hareketleri neredeyse ilaç kadar etkili.

Yatak odasında daha uzun süre aktif kalmak isteyen erkekler yoga ve pelvik taban egzersizlerini denemek isteyebilir. Daily Mail'in haberine göre erkeklerin yaklaşık üçte biri, seks sırasında kendilerinin veya eşlerinin istediği kadar uzun süre ereksiyon halinde kalamıyor. Bu da partnerlerinin hayal kırıklığına uğramasına ya da düşük benlik saygısına ve kaygıya yol açabiliyor.

Ereksiyonu uzatıyor

Bilimsel bir araştırma sorunun üstesinden gelmenize yardımcı olabilir. Araştırmalara göre haftada beş kez, günde en az yarım saat koşmak, erkeklerin iki buçuk dakika daha uzun süre ereksiyon halinde kalmasına yardımcı olabilir. Araştırmalar yoganın ereksiyonu 30 saniye daha uzatabileceğini gösteriyor.

Anglia Ruskin Üniversitesi tarafından yürütülen inceleme, yalnızca erken boşalma sorunu yaşayan erkekleri mercek altına aldı. Erken boşalma sorunu bir erkeğin ya da partnerinin cinsel birleşmeyi istediği kadar uzun sürdürememesi, ya da cinsel birleşmenin üç ile bir dakikadan daha kısa sürmesi olarak tanımlanabilir.

İlaçla eşdeğer çıktı

Çalışmanın yazarları 3 bin 485 erkekle yapılan 54 farklı çalışmayı analiz etti, bilim insanlarına göre fiziksel aktivite erkeklerin cinsel aktivitelerini arttırdı.

Yaşları 18 ile 45 arasında değişen 35 erkekten, beş gün boyunca günde en az 30 dakika koşmaları istendi. Bu erkeklerde seks sırasında ortalama 39 saniye süren boşalma süresi üç dakikanın üzerine çıktı.

Bu araştırmadaki durum, haftada beş gün boyunca yarım saat süreyle yürüyen erkeklerle karşılaştırıldı. Verilerin tümü de hareketsiz erkeklerin cinsel performansıyla karşılaştırıldı.

Koşan erkeklerin durumu, yan etkileri bulunan ve erken boşalma tedavisinde kullanılan dapoksetin etken maddeli bir ilaçla eşdeğer bulundu.

26 saniyeden 1.5 dakikaya çıktı

Erken boşalma sorunu yaşayan ve 12 hafta boyunca yoga yapan 26 erkek ise sonuçlarıyla şaşırttı.
Bu erkeklerin yoga sonrası cinsel ilişkide geçirdikleri süre üç kattan fazla artmıştı. Süre ise 26 saniyeden 1.5 dakikaya çıktı.

Anglia Ruskin Üniversitesi'nde halk sağlığı profesörü ve incelemenin kıdemli yazarı Lee Smith şunları söyledi:

"Erkeklerin yatak odasında daha uzun süre dayanmalarına yardımcı olacak stratejiler, eşleriyle olan ilişkilerini ve özgüvenlerini geliştirmelerine yardımcı olabilir. Kanıtlar az sayıda erkeği kapsayan çalışmalara dayansa da bu alanda daha fazla araştırmaya ihtiyaç var, ancak fiziksel aktivite yalnızca erken boşalma sorunu yaşayanlara değil tüm erkeklere ve kadınlara yardımcı olabilir.

Etiketler :