Tuz, limon ve karabiber mucizesi: Üç malzemenin birlikteliği şaşırtıyor! Bu üçlü nelere iyi geliyor?

Tuz, limon ve karabiber mucizesi: Üç malzemenin birlikteliği şaşırtıyor! Bu üçlü nelere iyi geliyor?
Mutfaklarda daima olan limon, tuz ve karabiber bir araya geldiğinde muhteşem durumlar ortaya çıkıyor. Temizlik ve cilt bakımında kullanmaya alışkın olduğumuz bu malzemelerin yeni ortaya çıkan etkileri neler? Hangi hastalıkların tedavisinde bu malzemeler kullanılabilir? İşte mucizevi üçlünün detayları...

Limon, karabiber ve tuzun birlikteliğinden hangi faydaların ortaya çıktığını duyunca çok şaşıracaksınız. Birçok yerde gördüğümüz ve mutfaklarımızda elimizin altından ayırmadığımız bu malzemeler başka hangi amaçlar için kullanılıyor? Limonun üzerine tuz ve karabiber koyarak, boğaz ağrısı gibi günlük hayatı olumsuz yönde etkileyen çok sayıda rahatsızlığın yıkıcı etkisini ortadan kaldıran doğal bir tedavi yöntemi bulabilirsiniz.

limon.jpg

Besin değeriyle çok faydalı ve sağlıklı olan limon, temizlik ve gıda ürünü olarak çok sevilen bir narenciye. Limon suyu da aynı şekilde güçlü bir ilaç. Limon, antibakteriyel ve bağışıklığı güçlendirici özellikleriyle de biliniyor.

tuz-1.jpg

Su ve oksijen gibi vücut için olmazsa olmaz bir ürün de tuz. Tuz, sağlığı korumak için önemli olan temel bir besin.

karabiber.jpg

Karabiber, antibakteriyel ve ateş düşürücü özellikleri nedeniyle yıllardır geleneksel bir ilaç olarak tercih ediliyor.

Tuz, karabiber ve limon kombinasyonunun çeşitli rahatsızlıklarla savaşmanıza yardımcı olması bu sayılan özelliklerinden dolayı çok şaşırtıcı bir durum değil. Limonun üzerinde tuz ve karabiber ekip, kullanmaya başlayın. Tabii burada önemli olan alerjiniz ya da ağır bir hastalığınızın olmaması.

bogaz.jpg

Boğaz ağrısı

Limon, biber ve tuz kombinasyonu, boğaz ağrısından kurtulmanıza yardımcı olabilir.

3 tane limonun suyunu, yarım çay kaşığı karabiber ve bir çay kaşığı deniz tuzunu bir bardak ılık suda karıştırın. Bu karışım ile günde birkaç kez gargara yapın. Boğaz ağrınızın hafiflediğini ve öksürüğünüzün de yumuşadığını düzenli kullanım sonrası fark edeceksiniz.

mide.jpg

Mide ağrısı

Bir çorba kaşığı limon suyu ile bir çay kaşığı karabiber ve bir tutam tuzu bir bardak ılık suda karıştırın. Bu karışımı yavaş yavaş için.

Karabiber mide rahatsızlığınıza iyi gelir ve limon da mide bulantısını geçirir.

grip.jpg

Soğuk algınlığı, grip

Yarım limonu, bir bardak kaynamış suya sıkın. Limonun kabuğunu da 10 dakika bardakta bırakın. Ardından kabuğunu bardaktan çıkarın.

Suya bir çay kaşığı bal, bir tutam karabiber ve bir tutam da tuz ekleyin.

Bu karışımı günde 2 ya da 3 kez için, farkı fark edeceksiniz.

agiz.jpg

Ağız yaraları

Ağızdaki aftlar ve ağız ülserlerine karşı bu karışımı kullanabilirsiniz.

Bir limonun suyunu, bir çay kaşığı tuz ve bir tutam karabiberi bir bardak ılık suda karıştırın.

Her yemekten sonra ağzınızı bu karışımla çalkalayın. Aftlarınız geçecektir.

kilo.jpg

Kilo kaybı

Dörtte bir oranında çay kaşığıyla karabiberi, bir kaşık bal ve iki kaşık limon suyu ile bir bardak suda karıştırın. Karışıma daha sonra bir tutam tuz ekleyin.

Bu karışımı her sabah aç karnına için. Hızlı kilo kaybına neden olabileceği için dikkatli olmalısınız.