Sertleşme sorununa ezber bozan yaklaşım! Sertleşme sorununun nedeni çocukluk arkadaşınız olabilir! Bilinçaltınıza bir göz atın!

Sertleşme sorununa ezber bozan yaklaşım! Sertleşme sorununun nedeni çocukluk arkadaşınız olabilir! Bilinçaltınıza bir göz atın!
Ereksiyon kısa sürüyorsa, nedeni bilinçaltında olabilir! Sertleşme sorununa ezber bozan yaklaşım! Sertleşme sorununun nedeni çocukluk arkadaşınız olabilir! Bilinçaltınıza bir göz atın!

Erektil disfonksiyon ya da sertleşme bozukluğu, cinsel ilişki için yeterli sertleşmenin sağlanamaması / devam ettirilememesi olarak tanımlanıyor. Zaman zaman ereksiyon sorunu yaşamak bir endişe kaynağı değildir. Bunun yanında, sertleşme sorunu sürekli yaşanıyor ve cinsel hayata etki ediyorsa strese, özgüven ve ilişki sorunlarına neden olabilir. Erkeklerde sertleşme sorunu, kalp sağlığı ya da diyabet gibi tedavi gerektiren ve altta yatan bir sağlık durumunun habercisi olabilir.

sertlesme.jpg

Daily Mail'e konuşan bir uzman sorunun bilinçaltında olabileceğini söylüyor. Uzmana göre 2025 yılına kadar dünya çapında 322 milyon erkeğin bu problemden etkileneceği tahmin ediliyor. Ereksiyon ya da sertleşme problemi 40 ila 70 yaş arası erkeklerin yarısından fazlasını etkileyen bir sorun.

Hipnoterapist Rachel Farnsworth, erektil disfonksiyona bir çözüm bulduğunu iddia ediyor.

Yüksek tansiyon ve kolesterol, sertleşme problemlerinin en yaygın fiziksel nedenleri arasında yer alırken, Rachel Farnsworth, bunun geçmiş travmalara dayanabileceğini düşünüyor. Farnsworth'a göre, bu gruptaki kişilerin problemi travma ve 'güçsüzlük' hissinden kaynaklanıyor.

sertlesme1.jpg

King's College London'daki araştırmacılar, 2025 yılına kadar dünya çapında 322 milyon erkeğin erektil disfonksiyondan etkileneceğini tahmin ediyor - 1995'te tahmin edilen 152 milyonun iki katından fazla.
Buna Birleşik Krallık'ta yaklaşık 4,3 milyon erkek ve ABD'de 20 milyon erkek dahil.

Hastalar ya ereksiyon olamıyorlar ya da seks yapacak kadar uzun süre ereksiyonlarını sürdüremiyorlar. Beş vakadan birinin arkasında psikolojik faktörlerin olduğu düşünülüyor.

Bayan Farnsworth, durumun bir erkeğin hayatındaki çocukluk travması gibi bir deneyimden kaynaklanabileceğine inanıyor.

sertlesme3.png

Bunun tipik olarak, bir erkeğin travma, taciz yaşadığı ve 'güçsüz' hissettiği bir ilişkiden kaynaklandığını iddia ediyor.

Farnsworth'un açıkladığı gibi, bu anılar bilinçaltına yerleşiyor: "Bir müşterim beş yaşındayken yaşadığı bir olayı anlattı. Oyun alanındaki parkta bir arkadaşının zorbalığına uğramış. Şu anda evliliğimde de aynı şeyi hissediyorum. Bu evliliğin içinde olmak bana tamamen aynı şekilde hissettiriyor" dedi.

Farnsworth, bilinçaltının 'bu sahneleri birbirine yapıştırdığını' ve bir kişi benzer bir deneyimle 'tetiklendiğinde', güçsüzlük duygularının geri döndüğünü ve ereksiyon olamadıklarını savunuyor.
Diyor ki "Beyninizi aydınlatan bir dizi ışık gibi" ding ding ding ding", evet, yine aynı şey ve kendimi ondan uzaklaştırmam gerekiyor."

sertlesme4.jpg

"Belki o eski ilişkiden daha güzel ve daha sevgi dolu bir ilişkiye geçtin, ama bu hala bir ilişki ve bilinçaltı zihin geçmişi, bugünü ve geleceği anlamadığı için hala güncellenmedi."

Farnsworth, hipnoterapinin insanların "sorunun ne zaman ve nerede başladığına" dönmek için "bilinç yerine bilinçaltına" odaklanmalarına olanak tanıyan "doğal bir rahatlama hali" olduğunu açıkladı.
Uzmanın seansları sırasında, müşterileri, erektil disfonksiyonlarının 'temel nedenini' bulmaları için bilinçaltı zihinlerine bir yolculuğa çıkarılıyor.

Bayan Farnsworth daha sonra onları erektil disfonksiyonlarının ardındaki duygulardan kurtarmak için hipnoterapi kullanarak tedavilerinin geri kalanında onlara rehberlik ettiğini söylüyor.