Maden Suyu İçerken Bu Hata Bütün Faydalarını Öldürüyor

Maden Suyu İçerken Bu Hata Bütün Faydalarını Öldürüyor
İçerisinde barındırdığı sağlıklı mineraller nedeniyle uzmanların sıklıkla tavsiye ettiği maden suyu ancak doğru şekilde tüketilirse sağlığa fayda sağlayabiliyor. Peki nedir bu doğru tüketim?

Maden suyu içerdiği sağlıklı bileşenler ve vitaminler ile günlük mineral ihtiyacımızı karşılamamıza yardımcı olan içecektir. Sağlıklı doğal maden sularının tüketimi uzmanlar tarafından tavsiye edilirken maden suyu tüketiminde bir de uzak durulması gerekenler bulunuyor.

4ygpwcjubhog2c9pvd6j75iqw5nvyrcc-body.jpg

Maden suyunu içerken yapığımız bir hata maden suyunun faydalarından yararlanmayı imkansız hale getiriyor. İşte maden suyu tüketiminde yapılan ve maden suyunun sağlıklı yapısına zarar veren o hata:

Maden suyu tüketiminde yapılan ve maden suyunun yapısındaki sağlıklı bileşenlerden faydalanmamızı engelleyen bazı hatalar bulunuyor. Örneği maden suyunun önerilenden daha fazla tüketilmesi halinde sağlayacağı faydalardan çok zararlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

istock-94069413-large2.jpg

Maden suyunun günde 1 adet ile kısıtlanması en doğrusudur. Maden suyu tüketiminde yapılan en yaygın hata ise maden suyunun direkt olarak şişesinden içilmemesi. Bardağa aktarılan maden suyu bu işlem sırasında köpürüyor. Köpürme esnasında maden suyunun faydalı yapısı da kaybolmaya başlıyor. Bunun yerine maden suyunu direkt şişesinden içmek en sağlıklısı olacaktır.