Halk sağlığı uzmanından Omicron uyarısı: İmkanı olan uzaktan çalışmaya geçsin

Halk sağlığı uzmanı Nuriye Ortaylı, artan vaka sayılarıyla ilgili olarak 'İmkanı olan herkes uzaktan çalışmaya geçsin, en azından şubat başına kadar eş dostla görüşmeyi kesin' uyarısında bulundu

Yayınlanma:
Güncelleme: 04 Ocak 2022 17:48
Halk sağlığı uzmanından Omicron uyarısı: İmkanı olan uzaktan çalışmaya geçsin

Dünyada bir çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de görülmeye başlayan Omicron varyantıyla vaka sayılarında artışlar olmaya başladı. Türkiye’de dün açıklanan vaka sayısı üçüncü kez 40 binin üzerine çıktı. Buna rağmen Omicron varyantına karşı ek bir önlem alınmıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da artan vakalara karşı , ‘‘İstanbul’da vaka sayıları on günde beş katına çıktı, İstanbul patladı diyebiliriz’’ sözleriyle yeni varyanta dikkat çekmişti.

nuriye-ortayli.jpgNuriye Ortaylı

Halk sağlığı uzmanı Nuriye Ortaylı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, ‘Eş dostla görüşmeyi kesin. En azından şubat başına kadar’ diyerek Omicron bulaş riskine dikkat çekti

Ortaylı ‘imkanı olan herkes evden çalışmaya geçsin diyerek paylaşım yaptı.

Ortaylı’nın paylaşımı şöyle:

”İmkânı olan herkes uzaktan çalışmaya geçsin. Yürüyebileceğiniz mesafelere yürüyün, alışverişi kısa tutun, az kalabalık saatleri seçin. Maske önemli, havalandırma çok önemli. Eş dostla görüşmeyi kesin. En azından şubat başına kadar” dedi.