Saadet Partili isimden Asiltürk'ün açıklamasına yanıt: Padişahlıkla mı yönetiliyoruz?

Saadet Partili isimden Asiltürk'ün açıklamasına yanıt: Padişahlıkla mı yönetiliyoruz?

Saadet Partili Ali Aktaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün ziyarete ilişkin yaptığı açıklamaya yanıt verdi.

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptığı görüşmeye ilişkin konuşmuş, yaptığı açıklamada "Ben CHP’yle de düşman gibi sert bir üslupla konuşmuyorum. İYİ Parti'yle de. Biz MHP’yle de çok yumuşak yakınlaşma şey ettik ama onlardan bize olumlu cevap gelmedi. Onlara da bütün partilerle iyi davranmamız lazım. Partiler bunu yaparsak toplumda da karşılık bulur. Sadece AK Parti’nin gelmesi bile toplumu ne kadar değiştirdi" ifadelerini kullanmıştı. Saadet Partisi'nin AKP ile ittifak iddialarına ise "Açıklarsam bir bölünme meydana gelir. Ben bunu açıklamam. Ne yapacağım kalbimde durur" demişti.

Saadet Partili Ali Aktaş'tan Asiltürk'ün açıklamasına yanıt geldi. Twitter hesabından açıklama yapan Aktaş şu ifadeleri kullandı: 

"Oğuzhan Asiltürk, ittifaklar konusunda 'seçime bir hafta kala buna karar verilir. Ondan önce bunu açıklarsam bir bölünme meydana gelir. Ben bunu açıklamam. Ne yapacağım kalbimde durur' demiş. Padişahlıkla mı yönetiliyoruz? Partinin seçilmiş kurulları var. Bir kişi karar veremez. Saadet Partisi, tek kişinin kalbinde sakladığı görüşü açıklamak suretiyle politik kararların alındığı bir yer değildir, olmamalıdır. Saadet Partisi, krallıkla yönetilmiyor. Bir tür 'Allah'ın yeryüzündeki gölgesi' gibi hareket edilerek seçilmiş kadrolara koyun muamelesi yapılamaz" 

1.png

2-001.png