Prof. Dr. Naci Görür'den 'deprem' açıklaması: Halkın elinde oy pusulası var

Deprem Uzmanı Naci Görür, katıldığı bir canlı yayında "Vatandaş ne yapmalı" sorusuna "Demokratik bir ülkede halk ne isterse o olur demiyor muyuz? Ellerinde oy pusulası var, en büyük güç" ifadelerini kullandı.

İzmir’de 6,9 büyüklüğündeki depremin ardından arama-kurtarma çalışmaları ve yaraları sarma çabaları sürüyor. Bunun yanında depreme karşı önlemlerin alınması için de hem uzmanlardan hem vatandaşlardan tepkiler geliyor.

"Ellerinde oy pusulası var"

Habetürk’te canlı yayına katılan Deprem Uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, kendisine yöneltilen “Vatandaş ne yapmalı” sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi. Demokrasilerde en büyük gücün halk talebi olduğunu vurgulayan Görür, “Demokratik bir ülkede halk ne isterse o olur demiyor muyuz? Peki bu halk her fırsatta yerel yönetimlerden, merkezi yönetimden ‘Benim can güvenliğimi sağlayın’ diye bir kararlılık ortaya koyamazlar mı demokratik yollarla? Ellerinde oy pusulası var, en büyük güç” ifadelerini kullandı.

Görür şöyle devam etti:

Kaç tane yerel seçim, kaç tane genel seçim geçti. Hiçbir seçimde, hiçbir partinin doğru dürüst bu depremi meydanlarda konuştuğunu gördünüz mü? Meydanlarda konuşulanlar incir çekirdeğini doldurmuyor. Birbirlerine laf atmaktan başka ne yapılıyor? Neden meydanlarda bu insanlar pankartlarla ‘İstanbul’u depreme hazırlayın, can güvenliğimi sağlayın’ demiyor?

Etiketler :