Pınar Gültekin davasında CHP'li vekil muamması

Pınar Gültekin davasında CHP'li vekil muamması

Metin Avcı tarafından canice katledilen Pınar Gültekin'in davasında ortaya atılan bir iddia gündeme düştü. CHP'li bir Muğla milletvekilinin, Gültekin'in babasını arayarak davadan vazgeçmesini istediği öne sürüldü.

Ali Isıyel - Halk TV

Hürriyet yazarı Fatih Çekirge, dünkü (27 Aralık) köşe yazısında Pınar Gültekin cinayeti ile ilgili önemli bir iddiayı gündeme getirmişti. Metin Avcı tarafından katledilen Pınar Gültekin’in ailesini CHP’li bir Muğla milletvekilinin arayarak davadan vazgeçmesini istediğini öne süren Çekirge, “Demiş ki: Tamam böyle bir şey yaşandı. O aile de perişan. Zaten cezasını çekecek. Gel sen davandan vazgeç... Zaten kamu davası devam edecek…” demiş ve baba Sıddık Gültekin’in bu teklifi reddettiğini söylemişti.

Halk TV olarak, Metin Avcı’nın annesi Ayten Avcı’nın CHP Muğla’da bir ilçe yönetim kurulu üyesi olduğunu ancak cinayet sonrası partiden istifa ettiğini teyit ettik.

Davanın avukatı doğruladı

CHP Muğla milletvekilleri ve davanın avukatı Rezan Epözdemir ile yaptığımız görüşmeler sonucunda; CHP’li vekiller iddiaları reddederken, Avukat Epözdemir ise Çekirge’nin iddiasını doğruladı. Baba Gültekin'in, milletvekilinin ismini duruşma öncesi vermek istemediğini belirten Epözdemir, “4 Ocak’ta duruşma var. Sıddık Gültekin bu duruşmadan sonra vekilin ismini açıklayacağını söyledi. Ben de kararına saygı duyuyorum” ifadelerini kullandı.

CHP'li vekiller reddetti

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin ise iddiaları reddetti. Cinayetin ardından aileyi arayan tek CHP Muğla milletvekilinin kendisi olduğunu söyleyen Girgin, “Cenazenin defnedilmesinden bir gün sonra, 23 Temmuz’da aileyi aradım. Çok kısa bir telefon görüşmemiz oldu. Taziye dileklerimi ilettim. Hiçbir milletvekili arkadaşımızın böyle bir şey yapacağını sanmıyorum” ifadelerini kullandı. Girgin, Ayten Avcı’nın CHP’de daha önce ilçe yöneticisi olduğunu doğruladı ve cinayetten sonra istifa ettiğini söyledi. Metin Avcı’nın ailesiyle cinayet sonrası bir görüşmeleri olup olmadığını da sorduğumuz Girgin, “Hayır. Hiçbir şekilde aileyle görüşmedim” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan “Bununla ilgili gerekli açıklama yapılacak ama o iddiadaki gibi bir şey yok” diyerek Çekirge’nin iddiasını reddetti. Dün (27 Aralık) akşam konuştuğumuz CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay ise “Genel Merkez konuya vakıf. Yarın açıklama yapılacak. Açıklamayı bekleyelim isterseniz yarın” ifadeleriyle bugün açıklama yapılacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu yakından ilgileniyor

Halk TV'ye konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, konunun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da yakın takibinde olduğunu ifade ederek “Böyle bir şey kabul edilemez. Milletvekillerimizle hemen görüştük ve olay tüm ayrıntılarıyla araştırılıyor” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu’nun yaşananlarla yakından ilgilendiği de öğrenildi.

Fatih Çekirge ise bugünkü yazısında iddiasını sürdürdü ve “O telefon doğrulandı” başlığıyla haberi köşesine taşıdı.

Özel Haber