Paranın ironisi bile vatandaşın sinirlerini zıplatıyor!

Vatandaş artık paranın şakasını bile kaldıramıyor. İşte Halk TV mikrofonlarına yansıyan pazardan bir kesit...

Muhabir: Dilan ALP
Kameraman: Boğaçhan ÖZER

Halk TV yurttaşın nabzını tutmaya devam ediyor. Vatandaşlar hayat pahalılığından muzdarip. Öyle ki, yapılan ironi bile vatandaşın sinirlerini zıplatmaya yetiyor…

Muhabirimiz Dilan Alp ve kameramanımız Boğaçhan Özer, Üsküdar merkezdeki pazara giderek, vatandaşa ve pazarcı esnafına mikrofon uzattı. Bir pazarcının yaptığı ironi, müşteriyi sinirlendirmeye yetti.

“Her şey çok pahalı, kimsede para yok” diyen vatandaşa yanıt veren pazarcı esnafı, “Bende para var. Dolar var, altın var… Bende para varsa herkeste vardır” diyerek ironi yaptı. Bunun üzerine öfkelenen vatandaş, “Nasıl herkeste para var? Nerede yaşıyorsun sen?” diye tepki verdi.

Pazarcı esnafı, son zamanlarda haberlerde ve sosyal medyada sık sık yer alan akşam pazarları görüntülerine atıfta bulunarak ironisini "Paran yoksa akşam gel o zaman, gündüz niye geliyorsun?" sözleriyle sürdürdü.

Pahalılıktan yakınan vatandaş ise “Hiçbir şey almadım. 6-7 liradan aşağıya bir şey yok ki, nasıl alacağız? İki çocuk var, dört kişiyiz. Emekli maaşı alıyorum. İş yok, para yok. 50 liram var ne kadarla çıkacağımı bilmiyorum, ne alacağımı da bilmiyorum" ifadelerini kullandı.