Pandemi Orkestrası ilk sahnesine çıktı

Pandemi Orkestrası ilk sahnesine çıktı

Koronavirüs pandemisi nedeniyle işleri duran müzisyenler için kurulan Kadıköy Belediyesi Pandemi Orkestrası ilk kez sahneye çıktı.

Kadıköy Belediyesi tarafından koronavirüs pandemisi nedeniyle işleri duran müzisyenlere destek olmak amacıyla kurulan Kadıköy Belediyesi Pandemi Orkestrası, Kadıköy Süreyya Operası'nda ilk konserini verdi. Orkestra şefliğini Rengin Gökmen yaparken, piyanist İdil Biret de solist olarak orkestrada yer aldı. 

Gökmen, "Bu akşam burada çok özel bir orkestranın konserine tanık olacaksınız. Hepimizin bildiği gibi yalnız ülkemiz değil, dünya çok uzun bir süredir son derece travmatik günler geçiriyor. Bu olumsuz ortamın çok yakın bir gelecekte sona ermesini umut ediyoruz ancak halen o pandemi koşullarının en zorlu anlarını yaşarken sizlerin karşısına böyle bir konserle çıkmış bulunuyoruz" ifadesini kullandı. 

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı da konser gecesinde "Biz burada dayanışma içerisinde hem sanata ufak da olsa bir can suyu verelim, zor durumda olan arkadaşlarımıza destek olalım amacıyla bu konseri gerçekleştiriyoruz. Sanatçının en büyük besin kaynağı alkıştır. Onları buraya gelerek bu alkıştan mahrum etmediğiniz için sizlere de çok teşekkür ederim" açıklamasını yaptı.