Kaftancıoğlu'ndan özeleştiri: Kendimizi anlatamamışız

Kaftancıoğlu'ndan özeleştiri: Kendimizi anlatamamışız
CHP’nin ilk başörtülü PM üyesi adayı Sevgi Kılıç hakkında, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Halk TV'de Gökmen Karadağ'a açıklamalarda bulundu.

CHP'nin 37'nci Olağan Kurultayı devam ediyor. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, PM seçiminde oyunu kullandıktan sonra Halk TV'de Gökmen Karadağ'ın konuğu oldu.

Kaftancıoğlu, Karadağ'ın sorusu üzerine CHP'nin ilk başörtülü PM üyesi adayı Sevgi Kılıç hakkında açıklamalarda bulundu.

"Bütün özelliklerini bir kenara bırakıp başörtülü olarak tanıttığımızda haksızlık yapmış oluyoruz"

Kaftancıoğlu, “Ne yazık ki toplumu da kadınları da şekilsek olarak çok ayrıştırdık. Bugünün egemen anlayışının bir siyasi dayatmasının sonucu… Üzülerek söylemek lazım, Sevgi Kılıç gerçekten partimizde çok çalışkan, üretken bir arkadaşımız, hukukçu da bir arkadaşımız ama biz Sevgi Kılıç’ı bugünün egemen ideolojisinin dayatması nedeniyle hepimiz başörtülü diye tanımlamak zorunda kalıyoruz. Bütün özelliklerini bir kenara bırakıp onu başörtülü olarak tanıttığımızda bu bütün başörtülü arkadaşlarımıza haksızlık oluyor. CHP’de çok farklı giyim tarzlarında kadınlar varken toplum maalesef neye alıştırılmış; onların sözleriyle tırnak içinde söylüyorum “CHP inançsız” diyorlar, belirli kategorik şeylerle şekillenmiş…” dedi.

Kaftancıoğlu'ndan özeleştiri

Kaftancıoğlu, özeleştiri de yaparak “Ben hatayı kendimizde arıyorum. Biz vatandaşa CHP’nin ne olduğunu anlatmamışız ya da anlatamamışız. Bizi, CHP’nin ulaşamadığı vatandaşlara birileri, bugünün egemen anlayışı kendi işine geldiği gibi anlatmış. Onların oluşturduğu yanlış hafıza üzerinden toplumda birtakım yanlış imajlar oluşmuş ama bu hakikaten kırılıyor” ifadelerini kullandı.

Etiketler :