Bütün parklar açık, Seğmenler kapalı: İşletmeciler kiralarını ödeyemeyecek duruma geldi

Bütün parklar açık, Seğmenler kapalı: İşletmeciler kiralarını ödeyemeyecek duruma geldi
Ankara'nın en büyük parklarından biri olan Seğmenler'e, iki aydır saat 16.00'dan sonra kolluk kuvvetleri salgını gerekçe göstererek kimseyi sokmuyor. Halk TV'ye konuşan bir işletmeci bununla ilgili bir valilik kararı olmadığını ifade etti.

Haber: Bülent Akbuğa

Ankara’nın en büyük parklarından olan Seğmenler, iki aydır kolluk güçleri tarafından salgın gerekçe gösterilerek saat 16.00'dan sonra kapalı tutuluyor. Ancak parkın resmi olarak kapatıldığına dair bir karar yok. Bütün parklar açıkken, fiziksel mesafenin korunmasına olanak sağlayan ve en geniş alana sahip parklardan biri olan bu parkın neden kapalı tutulduğu ise bilinmiyor. Seğmenler’de işletmecilik yapan esnaf Mehmet Koçoğlu Halk TV’ye yaşadıklarını anlattı.

"Kiramızı ödeyemeyecek duruma geldik"

Koçoğlu, valiliğe ve kaymakamlığa başvurduklarını ancak tatmin edici bir yanıt alamadıklarını belirterek, “İki aydır çok büyük zarardayız. Diğer parklar açık. Altımızdaki Kuğulu ve arkadaki diğer parklar açık. Bunun pandemiyle alakası yok. Kiramızı ödeyemeyecek duruma geldik artık” ifadelerini kullandı.

Koçoğlu, Parka gelen yurttaşların, içeri girmelerine izin verilmemesine başta tepki verdiğini  ancak kolluk kuvvetlerinin “Salgından dolayı” demesi üzerine gerçek zannederek geri döndüklerini ifade etti.

Hiçbir karar olmadığını ifade eden esnaf, “Biz Emniyete, valiliğe ve kaymakamlığa başvurduk. Bize net bir cevap verilmedi, geri dönüş yapılmadı” dedi.

Diğer parklarda önlem alınmıyor

Diğer parklarda herhangi bir önlem alınmazken, Seğmenler Parkı’nın Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkisiyle boşaltıldığını belirten esnaf, “Buranın diğerlerinden tek farkı insanların özgürce alkol alabiliyor olması. İstenen gerçekten sosyal mesafe olsaydı polisler buna göre denetimini yapardı” ifadelerini kullandı.

Seğmenler Parkı böyle boşaltılıyor: