Aygül Doku: 15 gün sonra süreçten emin olacağız

Aygül Doku: 15 gün sonra süreçten emin olacağız
5 Ocak’tan beri haber alınamayan Gülistan Doku için baraj boşaltılacak. Doku’nun ablası Halk TV’ye yaptığı açıklamada 15 gün sonra süreçten emin olacaklarını ve adalet yerini bulana kadar vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Haber: Ayşegül KASAP

5 Ocak’tan bu yana kayıp olan Gülistan Doku için Uzunçayır Baraj gölü boşaltılacak. Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku barajın olduğu bölgede, Halk Tv’ye yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“15 gün sonra biz buradaki süreçten emin olacağız. Gülistan’ı bulduğumuz zaman bedenini alıp hukuki süreci başlatacağız. Gülistan burada değilse o zaman kızımızın bedenini nereye gömmüşler? Onun peşine düşeceğiz.”

“Baş şüpheli var”

Aygül Doku, kendisinin ve ailesinin bu olayın bir cinayet olduğu yönünde şüphelendiklerini belirterek, “Baş şüphelimiz var. Çünkü kızımız önceki gece zorla darp edilmiş “ dedi.

“Biz Gülistan demeye kıyamıyorduk”

Baş şüphelilerin yargılanacağı günü beklediklerini belirten Doku şöyle konuştu;

“Biz Gülistan’a Gülistan demeye kıyamıyorduk. Ama ne acıdır ki 200 gündür kardeşimin bedenini arıyorum. Tek bir şey istiyorum. Gülistan doku için adalet istiyorum. Gülistan Doku’nun bedenini istiyorum .Gülistan Doku’nun ailesi, bugünlerin unutulmasını istemiyor”

Aygül Doku adaletin yerini bulana kadar vazgeçmeyeceklerini gerekirse sokak sokak gezeceğini, gerekirse de Meclis’in önünde beklemeye devam edeceklerini söyledi.

 

 

 

Etiketler :