Halk TV Canlı Yayın
Türk Tabipler Birliği ve İstanbul Tabip Odası, kapanan hastaneler konusundaki gerçekleri açıklamak ve bu konuda gerekli farkındalığı yaratmak için bir sempozyum düzenliyor.

Haber: İrem Yıldırım

İstanbul'daki deprem gerçeğine rağmen hangi yanlışların yapıldığının tartışılacağı sempozyumda çözümlere işaret edilecek. Şehir hastaneleri konusundaki gerçekler 9 Kasım'daki sempozyumda ortaya konacak.

İstanbul Tabip Odası'nın açıklaması:

Şehir Hastanesi Devlet Hastanesi Değildir, Şehir Hastanesi Bir Beyaz Fil Projesidir

"Herkes biliyor

geminin su aldığını,

herkes biliyor

kaptanın yalan söylediğini,

herkes biliyor

zarların hileli olduğunu”  Leonard Cohen 

Değerli Meslektaşlarımız,

Kamu Özel Ortaklığı finansman modeliyle yapılan şehir hastaneleri küçük bir azınlığın hayali, hastaların ve sağlık çalışanlarının kabusu oldu. 

Şehir hastanelerinin heybetini anlatmak için kullanılan "mega" tabiri aslında ona harcanacak paradan geliyor. Kimileri "cebimizden beş kuruş çıkmayacak" demeye devam etse de artık herkes biliyor. Devasa yapılarıyla, sağlık çalışanlarının dayanışmasını bozan yönetim anlayışıyla, alışveriş merkezine benzer tasarımıyla, içinde kaybolanlar için kurulan çağrı merkezleriyle, ulaşılması imkansız yer seçimleriyle, bugüne kadar harcanan paranın milletvekillerine bile "sır" kalmasıyla, şirketlere verilen "hasta etme" garantileriyle artık herkes biliyor, şehir hastaneleri bizim için değil, bizim değil, bizim faydamıza değil. 

Türk Tabipleri Birliği, şehir hastanelerine karşı 10 yıldır mücadele ediyor. Şehir hastanelerinin yaratacağı zararları dün söyledi, bugün yaşanıyor. 

Bugün yaşananları kayda geçirmek, mücadelenin nasıl sürdürüleceğini tartışmak ve yarın bu hasarı azaltmanın yollarını bugünden aramak için bir araya geliyoruz. 

Sempozyum programı ekte sunulmuştur.

Katılımınızı bekliyoruz.

Türk Tabipleri Birliği

İstanbul Tabip Odası

Tarih   : 09 Kasım 2019 Cumartesi

Yer      : Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi

Adres  : Darülaceze Cd. Boruçiçeği Sk. No:2 Şişli/İstanbul

Program için tıklayınız