Maske ve dezenfektan fiyatları yüzde 100 zamlandı

Yeni tip coronavirüs salgınıyla birlikte, maske ve dezenfektan fiyatlarında patlama yaşandı. Talebin yoğun olması ve tedarikin zor olması nedeniyle artan fiyatlardan dolayı yurttaşlar eczacıları suçluyor. Ancak durum aslında böyle değil...

Yayınlanma:
Güncelleme: 31 Mart 2020 16:27

Muhabir: İrem Yıldırım

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip coronavirüs (Covid-19) salgını, Türkiye'yi de vurdu. Salgınla birlikte birçok alanda krizler ortaya çıkarken, bunlardan biri de tıbbi malzeme tedariki oldu. Maske ve el dezenfektanlarına yönelen yoğun talep nedeniyle fiyatları yüzde 100'e yakın zamlanınca yurttaşlarla eczacılar karşı karşıya geldi. Halk TV, pazar günü bir nöbetçi eczaneyle yaptığı röportajda, işin aslını eczacılara sordu.

Halk TV mikrofonlarına konuşan eczacı, "Fiyat artışının sebebini eczacılar olarak görüyorlar. Ancak durum böyle değil. Biz de tedarik etmede zorlanıyoruz ve yüksek fiyatlara alabiliyoruz" ifadelerini kullandı.

Önlem almada yaşadıkları zorluklardan da bahseden eczacı, yoğun zamanlarda sosyal mesafenin korunmasının bir hayli güç olduğunu ifade etti.