HDP: Mensur Işık hakkında disiplin soruşturması başlatıldı - ÖZEL

HDP: Mensur Işık hakkında disiplin soruşturması başlatıldı - ÖZEL
HDP'li Mensur Işık, evli olduğu Ebru Işık'ı darp etti ve hastaneye gitmesini engelledi. Mensur Işık ise eşinin ondan özür dilediğini söyledi. HDP, konuyla ilgili disiplin soruşturması başlattı.

Haber: İrem Yıldırım

HDP'li Mensur Işık ile evli olduğu Ebru Işık arasında çıkan tartışmanın ardından Ebru Işık'ı darp ettiği iddia edildi. HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran iddiaları Ebru Işık tarafından doğrulattıklarını söyledi. HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş'a konuyla ilgili sürecin ne durumda olduğunu sorduğumuzda "Grup başkanvekili olarak söylüyorum, disiplin soruşturması başlatıldı" dedi. Beştaş, soruşturma sonucunda kamuoyuna gerekli açıklamaların yapılacağını ekledi ve kadına karşı şiddete karşı asla saklamak gibi bir tutumlarının söz konusu olamayacağını belirtti.

Beştaş'ın halktvcomtr'ye yaptığı açıklama:

"Soruşturma başlatıldı, etkin bir şekilde yürütülecek. Asla kim olursa olsun saklamak, hoş görmek gibi bir tutumumuz olamaz. Şu anda kendisi yöneticimiz de olsa bugüne kadar hep aynı tutumu ilkesel olarak ortaya koyduk. Bu konuda bir disiplin soruşturması başladığını grup başkanvekili olarak söylüyorum. Mensur Işık grubumuzun bir üyesi aynı zamanda. Bu soruşturmanın sonucunda kamuoyuna gerekli açıklamaları yapacağız."

HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran halktvcomtr'ye konuşarak kadının beyanının esas olduğunu dile getirdi. Başaran, salgın nedeniyle Ebru Işık ile yüz yüze görüşemediklerini ama telefonla görüştüklerini belirtti. Ebru Işık’ın darp raporu aldığını ve suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Başaran iddiaların Ebru Işık tarafından doğrulandığını aktardı. Ebru Işık ile salgın nedeniyle görüşemediklerini fakat yüz yüze görüşüp süreci buna yönelik yürüteceklerini söyleyen Başaran, “Kim olursa olsun, net bir tutumumuz var.” dedi. 

Mensur Işık: Eşim özür diledi

Haberimizin ardından bize ulaşan Mensur Işık, Ebru Işık’ın ondan özür dilediğini ve aralarında bir tartışma yaşandığını söyledi. Mensur “Öyle bir şey yok. Ben darp etmedim” dedi.

Verdiği demeçlerde ‘evde küçük bir kaza’ ve ‘mutfak dolabına kafasını çarptı’ olarak anlattığı iki olayın zamanlarının farklı olduğunu sorduğumuzda ise Işık, “Birkaç kez tartıştık. Sonra kafasını vurmuş dedi.” dedi.

Başaran ile konuşmamızı sorduğumuzda ise “Başaran bunu diyorsa onu Allah’a havale ediyorum. Ben konuşurken oradaydım, öyle bir şey yok.” dedi. 

Başaran şunları söyledi:

“İki gün önce kafasını vurdu. Bir şey olmaz dedik sonra hanımın gözü karardı ağrısı oldu. Hastaneye gittik. Bana 'Koronayı sen bulaştırdın' dedi. Ben de 'Belki senden bulaştı' dedim. Tartışma yaşadık. Onun siniriyle ifade verdi. 'Sen bana böyle bir şey diyemezsin' dedi. Zaten korona psikolojimizi bozdu. Basında da yer alınca kendisi de bu durumun çok çirkin olduğunu kabul etti ve özür diledi. Basınla da konuştum, eşimle konuşmak isterlerse konuşabileceklerini söyledim. Asla kesinlikle öyle bir şey olmamıştır. Şu an eşim adliyede herhalde. Bu şekilde bir yanlış içerisine girdiği için, bunu düzeltmek için, gerçeği söylemek için ve şikayeti geri almak için gitti.”

 

Etiketler :