Gökçek bu rapora ne diyecek?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla kurulan komisyon eski belediye başkanı Melih Gökçek dönemindeki yaklaşık 50 milyon TL’lik kamu zararına ilişkin rapor hazırladı.

Halk TV Haber Merkezi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Melih Gökçek dönemini incelemeye devam ediyor. Son olarak suç duyurusunda bulunulan yer "Seğmen Su" oldu.

Belediye kaynaklarından edinilen bilgiye göre, AFM isimli şirketin düşük ücretle aldığı çoğu atıl, kullanılamaz, virane durumda olan fabrikaların sermaye artırımı yapılarak ve bu artırımın da belediyeye yansıtılarak fahiş fiyatlarla 'Seğmen Su' adına Belka AŞ'ye satıldığı ortaya çıktı.

Suç duyurusunda bulunulan isimler arasında o dönemde Belka AŞ Yönetim Kurulu'nda yer alan Hüseyin Gülerce'nin kardeşi İbrahim Gülerce ile FETÖ firarisi, 15 Temmuz darbe girişiminin kaçağı Adil Öksüz'ün akrabası Ömer Öksüz'ün de yer alması dikkat çekti.

Büyükşehir belediyesi yetkilileri, yetim hakkının sonuna kadar kollanacağını belirterek bugüne kadar haksız kazanç sağlayan herkesin peşine düşüleceğini ve haram mal yiyenin yanına kalmayacağını ifade ettiler.

Seğmen Su AŞ YK Başkanı yolsuzluğu Halk TV'ye anlattı

Seğmen Su AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kaçmaz, yolsuzluğu Halk TV'ye anlattı. Göreve geldikten sonra raporları incelemeye başladıklarını belirten Kaçmaz, "60 milyon TL sermayesi olan şirkette 70 milyon TL yolsuzluk yapılmış" ifadelerini kullandı. Kaçmaz, bunun üzerine derhâl Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını ifade etti.

Etiketler :