Durakoğlu: Feyzioğlu kendi çapında çırpınışlar içinde

Halk TV'de Can Coşkun ile Gündem Özel programına katılan İstanbul Barosu Başkanı Avukat Mehmet Durakoğlu, Kuğulu Park'ta devam eden Savunma Nöbeti'yle ve TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'nun tavrıyla ilgili konuştu.

halktv.com.tr Haber Merkezi

Basının içeri alınmamasına tepki gösteren Durakoğlu, Metin Feyzioğlu için de "İnsanın DNA'sında hukuk ruhu yoksa sizi anlamaz. Mücadeleden çok müzakereyi seçiyor, Feyzioğlu'nun kendi bagajı var" diye konuştu.

Durakoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Gayriresmi olarak ulaştırıldı üç baro başkanına Meclis'te görüşmeleri izleme teklifi. Loca hazırlanmış. Metin Feyzioğlu keyfiyle izin veriliyor sanırım. Biz söz hakkımızı kullanmak istemiştik. Komisyonda bulunmak istemiştik.  Dört gün önce söz hakkımız varken komisyonda bulunmamıza izin verilmedi, şimdi söz hakkımız yokken izlememiz isteniyor. Sanıyorum Feyzioğlu bunu izlemekten keyif alıyor ki izlemeye gitmiş. 

"Feyzioğlu kendi çapında çırpınışlar içinde"

Biz Feyzioğlu'nu şu andan itibaren bizim içimizden birisi olarak görmüyoruz zaten. Feyzioğlu kendi çapında çırpınışlar, değerlendirmeler içinde. Değerlendirmelerinin ipe sapa gelir yanı yok. Biz biliyoruz ki o bizle değil teklifi hazırlayanlarla ortak. Teklif onun için yapılmış zaten.

"Basının engellenmesinin anlaşılabilecek bir yönü yok"

Meslektaşlarımız ve basın mensuplarının içeri alınması için müzakerelerde bulunduk. Basının engellenmesinin anlaşılabilecek bir yönü yok. Aynı şekilde destek için gelen meslektaşlarımızın da içeri alınmasına izin verilmiyor.

"İnsanın DNA'sında hukuk ruhu yoksa sizi anlamaz"

(Feyzioğlu hakkında) İnsanın DNA'sında hukuk ruhu yoksa sizi anlamaz. Mücadeleden çok müzakareyi tercih ediyor, teslimiyeti seçiyor. Feyzioğlu'nun kendi bagajı var. Onun bagajı için sistem değişikliğini kabul etmemiz beklenmemeli. Çoklu Baroya karşı olduğu kanısında değilim. ''Çoklu Baroya karşıyım'', dedikten sonra 2007-2009 arasında Fetö projesi olarak getirilen çoklu baroyla karşılaştırıp bu seferkini ehven gibi göstermesi satır aralarında çok şey anlatıyor zaten.1 Haziran'da 80 Baro başkanı, bu teklifin geri çekilmesi için aynı metne imza attık. Biz imza atınca o da atmak zorunda kaldı. Şimdi yarısını kabul edelim, yarısını etmeyelim diyor.

Etiketler :