Dereye dökülen hafriyat selde vatandaşın üstüne yığıldı-ÖZEL

Dereye dökülen hafriyat selde vatandaşın üstüne yığıldı-ÖZEL
Artvin'de yağışlar sonrası Yusufeli Barajı şantiyesinin bulunduğu alanda heyelan meydana geldi. CHP Yusufeli İlçe Başkanı Barış Demirci, selle birlikte hafriyatın araçların üstüne düştüğünü söyledi. 

halktv.com.tr haber merkezi

Artvin’in Yusufeli ilçesinde yağış heyelana neden oldu. Heyelanda şantiye çalışanlarından bir kişi vefat etti, 3 kişilik bir aile de kayboldu. Artvin-Erzurum kara yolu ulaşıma kapandı. Sel ve heyelan nedeniyle Yusufeli Baraj şantiyesi sular altında kaldı. Çok sayıda araç toprak ve çamur altına gömüldü.

Artvin’in Yusufeli ilçesinde bulunan ve Limak inşaatın yaptığı Yusufeli Barajı şantiyesinin bulunduğu alanda heyelan meydana geldi. Dün meydana gelen heyelan nedeniyle 4 kişi hayatını kaybetti. Heyelana şantiyenin döktüğü hafriyatın neden olduğu ileri sürüldü. 

halktv.com.tr’ye konuşan CHP Yusufeli İlçe Başkanı Barış Demirci, Yusufeli Barajı’ndan çıkan hafriyatla kuru derenin önünün kapatıldığını söyleyerek, ‘’Yusufeli Barajı’ndan ayrı Erzurum yolu da yapılıyor. Yine bu yolu ve yol üzerindeki tünelleri de Limak İnşaat yapıyor. Tünellerden çıkan hafriyatı da yine kuru dereye dökmüşler. Selle birlikte o hafriyat yakındaki şantiyenin üstüne yığıldı. 4 kişi öldü, yaralı yok. Çok sayıda araç hafriyat altında kaldı. Daha önce de 5-6 defa o tünel kapandı. Kapandı açtılar, kapandı açtılar. Aynı tehdit bugün de devam ediyor.

 

 

Etiketler :