Coronavirüs şüphesiyle Medipol Hastanesi'ne giden THY'nin kabin amiri kabul edilmedi

Fahrettin Koca'nın sahibi olduğu Medipol Hastanesi'nin coronavirüslü hastaları kabul etmediği iddia edildi. THY personeli bir kabin amirinin Covid-19 belirtileriyle gittiği hastaneden "Size bakamayız" yanıtının aldığı belirtildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Mart 2020 08:58
Coronavirüs şüphesiyle Medipol Hastanesi'ne giden THY'nin kabin amiri kabul edilmedi

Muhabir: Ali Isıyel

Geçtiğimiz günlerde Arnavutluk'un başkenti Tiran'a ve sonrasında Ankara'ya seferi yapan THY'nin bir kabin amiri, aradan 4 gün geçtikten sonra sabah saat 8 sularında mide bulantısıyla uyandı. Ateşi 38 ila 38.5 arasında değişen THY personeli, ciddi bir hâlsizlik ve öksürük şikâyetiyle Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesine götürüldü. Hastanede yaşanan yoğunluk nedeniyle ve durumun aciliyetine rağmen sıra olmasından kaynaklı acil müdahale alamayan kişi, bunun üzerine Medipol Hastanesi'ne gidildi. 

"Bize gelen talimat var, size bakamayız"

Kabin amirinin refakatçisi, hastanenin acil servisinde bulunan enfeksiyon doktorunun kendilerine "Bize gelen talimat var, size bakamayız. Eve gidin Parol için," dediğini iddia etti. Bunun üzerine 184'ü arayarak şikâyet oluşturan refakatçi, kendisinin 112'ye aktarıldığını ifade etti. Kendilerinde parmaktan kandaki oksijen doygunluğunu ölçmeye yarayan nabız oksimetresi olduğunu belirten refakatçi, "Oksijen doygunluğu yüzde 92 çıktı. Bu beni biraz korkuttu çünkü yüzde 96'nın altı her zaman riskli" diye konuştu.

"Bizi depo gibi bir yere attılar, 2.5 saat bekledik"

112'deki doktora bağlandıklarını belirten refakatçi, kendilerine "Durumunuz ciddi," denildiğini ve acilen ambulans gönderildiğini ifade etti. Bunun üzerine kabin amiri, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Götürüldükleri yerdeki şartların çok kötü olduğunu belirten refakatçi, "Bizi depo gibi bir yere attılar, 2.5 saat bekledik ve kimse gelmedi. Bunun üzerine ben yine 184'ü arayarak şikâyet oluşturdum ve 5 dakika sonra 5-6 tane doktor geldi. Bugün test yapamayacaklarını söylediler. 8'inci katı kapatmışlar, karantina bölgesi yapmışlar." ifadelerini kullandı.

İddiayı teyit etmek için Medipol Hastanesi'ni bu sabah aradığımızda, bize kendilerinin Covid-19 şüphesi taşıyan hastalara bakmadıkları bildirildi.

İlgili Haberler