Başkonsolosluk Türk vatandaşlara IBAN gönderdi

Fransa'da Türkiye'nin Başkonsolosluğu coranavirüsle mücadele kapmasında Türk vatandaşlarına para vermesi için IBAN numarası gönderdi. CHP Fransa Rhone Alpes Bölge Başkanı Nedim Koçak, olayı Halk TV'ye değerlendirdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 09 Nisan 2020 16:45

Röportaj: Ayşegül Kasap

Konu hakkında Halk TV'ye Konuşan CHP Fransa Rhone Alpes Bölge Başkanı Nedim Koçak, Başkansolosluktan kendilerine IBAN numarası gönderdiklerini ancak CHP olarak kendilerinin coronavirüs nedeniyle mağdur tüm ihtiyaç sahiplerinin kapılarına kadar yardım paketleri ulaştırdıklarını söyledi.

"Lyon'da herkese yardım ediyoruz"

Yardımları sadece Türk vatandaşlara değil, bölgedeki tüm ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırdıklarını belirten Koçak şu ifadeleri kullandı;

"Paketleri sosyal medya üzerinden insanlarımıza ulaştırmaya çalışıyoruz. Kadın kollarımız gençlik kollarımız ve yönetim kurulu üyeleri olarak büyük bir çalışma içerisindeyiz. Bölgemizdeki resmi kuruluşlarla irtibat halindeyiz. İhtiyaç sahiplerini bizlere bildirmelerini istiyoruz."

"Sağlık çalışanları için de kampanyamız var"

Diğer yardımlaşma kampanyasının da sağlık çalışanları için olduğunu belirten Koçak, "Lyon'da mevcut Covid-19'da 3 hastanemizin çalışan personeline akşam yemek ikramlarımızı başlatıyoruz." ifadelerini kullandı.

Bugünün siyaset etme günü olmadığını belirten Koçak şöyle devam etti;

"Ortak dayanışma ve ortak mücadele edilmeli. Sayın Cumhurbaşkanı ve siyasilerin ortak hareket etmeleri gerekitğini düşünüyoruz. Diğer ülkelerde muhalefet ve iktidar birlikte hareket ediyorlar. Bunu Maalesef Türkiye'de göremiyoruz."