Özdağ Bahçeli'ye yanıt verdi: Bu olayı araştırın bulun ve beni mahkum edin

Özdağ Bahçeli'ye yanıt verdi: Bu olayı araştırın bulun ve beni mahkum edin

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, uğradığı saldırıyı kendisinin organize ettiğini iddia eden Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi.

MHP lideri Devlet Bahçeli bugünkü grup toplantısındaki konuşmasında Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın uğradığı saldırıyı Özdağ'ın kendisinin organize ettiğini öne sürdü. Bahçeli, Özdağ'a ilişkin "Sicili kabarık bir siyasetçinin evinin balkonuna kamera yerleştirip kavga anını kayda aldırması, sonra da dönüp masumiyet pozuna bürünmesi, bununla da yetinmeyip “Bana saldırdılar” çığırtkanlığına tevessül etmesi bildik bir numaradır." ifadesini kullandı. 

Halk TV'de Can Coşkun ile Haber Masası'na bağlanan Selçuk Özdağ, Bahçeli'nin ifadelerine yanıt verdi. Özdağ, "Sayın Bahçeli'nin açıklamalarını dinleyemedim. Fakat arkadaşlarım uyardılar. Daha sonra konuşmasının o bölümünü dinledim. Buna kargalar bile güler. Sayın Bahçeli öncelikle bu olayla alakalarının olmadığını söylüyordu. Sonra bazı milletvekilleri ve bazı gençlik kolları yetkilileri Cumhuriyet Başsavcı vekilini tehdit ettiler. Onlar hakkında henüz işlem yapılmadı suç duyurusunda bulunacağız." dedi.

Özdağ şöyle devam etti: 

"Ayrıca burada aranan kişi 5 kişi. 2 kişi kendileri teslim oldular. Sayın Bahçeli'ye o iki kişinin ifadesini hatırlatmak isterim. O iki kişi ifadelerinde "İş arıyorduk" diyorlar. Arabayı da Ülkü Ocakları başkanvekilinden almışlar. O araba salı günü yine bu sokağa gelmiş, çarşamba günü de. Görüntü kayıtlarından tespit ettireceğim. Bir keşif yapmışlar buraya. "İş arıyorduk" diyorlar. Bizim sokağımızda, herhangi bir dükkan, iş yeri arama yeri yok. Bilinçli geldiler. Siyasi bir terör saldırıydı bu. Organizeydi. Bunların arkasındaki kimler var HTS kayıtlarından çıkacak. 

Sayın Bahçeli'nin ifadesine ben güldüm buna kargalar bile güler. Şimdi hükümete büyük bir sorumluluk düşüyor bu 5 kişiyi hala yakalayamadılar. 7 kişi var dosyada, 2 kişi teslim oldu. İfadelerinde diyorlar ki "Selçuk Özdağ'ı gördük. Selçuk Özdağ sen misin dedik. Evet dedi. Sen niye FETÖ'yü destekliyorsun dedik"

Ben 2010 yılında bir konuşma yapmışım ama sayın Bahçeli ve arkadaşları 17-25 Aralık'tan sonra FETÖ'yü övdüler. Bunların gazeteleri, televizyonları kapatılırken oraya MHP milletvekilleri gittiler. O zaman hükümetle çatışıyorlardı, hatta 17-25 Aralık'ı hırsızlık günü ilan etmişlerdi. "O nedenle ben FETÖ'yü övmedim" demişim. Öyle diyorlar ifadelerinde, öyle bir şey yok. Ben o kişileri tanımıyorum, görmedim bile. "PKK'yı niye övüyorsun" diye sormuş ben de demişim ki "Size ne lan, vatanseverliği sizden mi öğreneceğim" demişim ve ona vurmuşum o da beni itmiş.

Eğer ben yaptırdıysam bu olayı bu şahıslar bu ifadeleri neden veriyorlar. Niye gidip teslim oluyorlar. Bu şahıs Ülkü Ocakları orta eğitim başkanı. Ben kendime bir olay yaptıracağım, aklımı peynir ekmekle yemişim. Ben alçaklık yapmam, ben delikanlı yaşadım, dürüst yaşadım. Ülkü Ocakları'nda yöneticilik yaptım, idam sehpalarından geliyorum. Kör kuyularda merdivensiz bırakıldım. 7 yıl cezaevinde yattım, sağda solda beni iyi tanır. Yaklaşık 20 yıl devlet dairelerinde çalıştım ben. 

Sayın Bahçeli'ye düşen görev ispat etmekle mükelleftir. Benim evimde kamera yok. Olayı çeken kamera karşıdan çekmiş, fizik kurallarına aykırıdır. Sayın Bahçeli'ye tavsiye ederim bir fizikçiye, matematikçiye sorsun ondan sonra çıksın konuşsun. Şimdi iddiasını ispat etme görevi ona aittir.

Cumhurbaşkanı, Adalet ve İçişleri Bakanı'na seslendi

Sayın Cumhurbaşkanı'na, Adalet ve İçişleri Bakanına sesleniyorum. Size bir fırsat geçti. Bahçeli bir iddiada bulunuyor. Bu olayı araştırın bulun ve beni mahkum edin. Beni siyasi olarak bitirin. Yarın da suç duyurusunda bulunacağız sayın Bahçeli hakkında. Diğer 5 kişiyi de çabucak yakalasınlar, ifadelerini alsınlar. HTS kayıtlarını istedik, kamera kayıtları da alındı. Sayın Bahçeli kusura bakmasın mahçup olacak. Önce olayla alakamız yok dediler başsavcı vekilini tehdit ettiler. Savcılık, Adalet Bakanlığı, HSK işlem yapamadı. Siyaseti sopa ile tehdit ile mi yapacağız? "

Gündem