Nagehan Alçı Bakan Selçuk'a seslendi: Masaya yumruğunuzu vurun

Nagehan Alçı Bakan Selçuk'a seslendi: Masaya yumruğunuzu vurun

Nagehan Alçı, Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı aşı öncelik listesinde ikinci grup yedinci sırada olan öğretmenlere ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a çağrı yaptı.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a çağrı yaparak, Sağlık Bakanlığınca açıklanan aşı öncelik listesinde öğretmenlerin ikinci grup yedinci sırada olmasına tepki gösterdi. Bakan Selçuk'a "Masaya yumruğunuzu vurun, öğretmenleri aşı listesinin en başına yazdırın” diyen Alçı şöyle yazdı: 

"Bu mantıkla okulları bahara kadar açmamız zor görünüyor. Şayet çocuklarımızın, bu ülkenin gelecek nesillerinin eğitime kavuşmalarını önemseyen bir ülke isek bu listede öğretmenleri en yukarıya almamız şart. Sayın Ziya Selçuk’a buradan yalvarıyorum. Çocukları alışveriş merkezlerinden, marketlerden, mağazalardan çıkarıp okullarına kavuşturmak için masaya yumruğunuzu vurun, öğretmenleri aşı listesinin en başına yazdırın…

Dikkatimi çeken başka bir grup ise öğretmenlerin dört basamak üzerinde yer alan ‘Kritik görevdeki kişiler’. Kimler kast ediliyor burada? Sordum, devlet yetkilileri cevabına ulaştım. Peki hangi devlet yetkilileri? İstihbarat alanında görev yapanlar mı? Kaç kişilik bir grup? Bu kadar muğlak bir ifade ile herkesi oraya koyabilirsiniz. Öğretmenler tüm bu gruplardan sonra aşılanacak kadar ertelenebilir bir grup olarak mı görülüyor?"

 

Gündem