Muharrem İnce'den Bahçeli'ye "Atatürk" yanıtı

Muharrem İnce'den Bahçeli'ye "Atatürk" yanıtı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Bin Günde Memleket Hareketi'ni kuran Muharrem İnce'ye ilişkin "Muharrem İnce, CHP içinde Atatürk'e dönüşü başlatacak" yorumunda bulunmuştu. İnce, Bahçeli'nin sözlerine yanıt verdi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, İnce'nin 'Bin Günde Memleket Hareketi'ne ilişkin değerlendirmede bulunup şu ifadeleri kullanmıştı:

"Sayın Muharrem İnce 2018 yılından beri kendisine yöneltilen eleştiri ve suçlamalara maruz kaldı. Gördüğümüz kadarıyla haksızlıklara ve ayrımcılığa uğradı. Parti kurar mı kurmaz mı bilemiyorum, ama bildiğim ve tespit ettiğim husus şudur: 

4 Eylül’de, Sivas Kongresi’nin ruhuyla atacağı adımla CHP içinde Atatürk'e dönüş hareketini başlatacaktır. Değerlendirmem budur. Yani kaynağından ve kökünden kopan CHP’yi özüne döndürmek maksadıyla çaba sarfedecektir. Anlaşılan odur ki, "bin günde memleket" parolasıyla Atatürk’ü ve kurucu değerleri hareketinin mihveri yapacağı anlaşılmaktadır.

CHP’nin içişlerine bizim karışmamız elbette doğru olmayacaktır. Ama gördüğümüz gerçekler de bunlardır. CHP’de Atatürk’ün ahı tutmuş, geçmişe özlem yeşermiş ve yükselmiştir. Artık taşeron ve teslimiyetçi bir zihniyetin geldiğimiz bu aşamada işi oldukça zordur."

Muharrem İnce'den yanıt

Muharrem İnce, Bahçeli'nin değerlendirmelerine Twitter hesabından yanıt verdi.

İnce'nin yaptığı paylaşım şu şekilde:

"Sayın Devlet Bahçeli “Muharrem İnce CHP içinde Atatürk’e dönüşü başlatacaktır” dedi. Ancak kendisi desteklediği hükümetin Atatürk’e dönüşünü başlatamadığı, Atatürk’e beddua eden Diyanet İşleri Başkanını görevden aldıramadığı için hakkımda yaptığı yorumlar hükümsüzdür."
 

Etiketler :