Mesut Yılmaz'ın o görüntülerinin hikâyesini Ayşenur Arslan anlattı

Mesut Yılmaz'ın katıldığı programda kurabiye yediği görüntüler 90'larda çok konuşulmuştu. Ayşenur Arslan o 'medya hikâyesi'ni anlattı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 30 Ekim 2020 19:04
Mesut Yılmaz'ın o görüntülerinin hikâyesini Ayşenur Arslan anlattı

Ayşenur Arslan, 90'larda gündem olmuş bir medya anısını anlattı. Arslan o dönem Tansu Çiller'in liderlik ettiği Doğru Yol Partisi'ni (DYP) ATV'nin desteklediğini ve Ali Kırca'nın sunduğu Siyaset Meydanı programına Mesut Yılmaz'ın da davet edildiğini söyledi. Mesut Yılmaz'ın o dönem ATV'nin en çok hedef aldığı siyasetçi olduğunu belirten Ayşenur Arslan, programda yaşananlar ve sonrasını şu şekilde anlattı:

Mesut Yılmaz, Bursa'dan gelmişti. Aç gelmiş, programda önüne konulan kurabiyeleri yemiş. O sırada reji Mesut Yılmaz'a odaklanmış, hiç hoş olmayan bir görüntü. Ertesi gün gazetelerde 'Kurabiye canavarı' gibi başlıklar atıldı. Sonra bundan ileri ve geri sarıp montajlayarak 'komik klip' yapalım denildi. Ben espri zannedip gülüp geçtim. Sonra Ali Kırca yanıma geldi, gerçekten bizden bunu istediklerini söyledi. 'Kalk gidelim, bunu yapamayız' dedim. Mesut Yılmaz konuğumuzdu, bu medya ahlakına sığmazdı. Ali Kırca, 'Ya dur sende' dedi. O sırada benim aklıma Türker İnanoğlu'na sorma fikri geldi. Çünkü Mesut Yılmaz'ın programa davetini patrona o kabul ettirmişti. Türker İnanoğlu o dönem dizileriyle televizyonculukta rekorlara gidiyordu. İnanoğlu'na soralım, deyince 'Tamam kalsın.' dediler.