Meghan Markle'dan Kraliyet'e ırkçılık suçlaması

Meghan Markle'dan Kraliyet'e ırkçılık suçlaması

2018'de Londra'da evlenerek İngiliz kraliyet ailesine giren Meghan Markle, eşi Prens Harry ile ABD'ye gittikleri süreci Oprah Winfrey'e anlattı. Meghan, "5 aylıkken intihara meyilliydim. Bebeğimiz Archie'nin esmer olmasından endişeleniyorlardı" dedi.

Kraliyet hayatını bırakıp ani bir kararla ABD'ye yerleşen Meghan Markle ve Prens Harry yaşadıklarını ünlü sunucu Oprah Winfrey'e anlattı. Merakla beklenen röportaj dün gerçekleşti.İngiliz kraliyet ailesinin büyük tepkisini çeken röportajda Meghan Markle çok zor bir süreç geçirdiğini itiraf etti. Markle, “5 aylık hamileyken intihara meyilliydim. Kate Middleton beni ağlattı ve Kraliyet ailesi de Archie’nin ne kadar esmer olacağını bilemediklerinden endişe ettikleri için ona prenslik unvanı vermeyeceklerini ima etti” ifadesini kullandı.

Irkçılık iddiası

Meghan hamileliği sırasında Harry’e aileden birinin, bebekleri Archie’ye imtiyaz ve unvan veremeyeceklerinin gündemde olduğunu söylediğini de kamuoyuna duyurdu.
Meghan kimin böyle bir açıklama yaptığını söylemezken, “Hamile olduğum aylarda sürekli bir gerilim vardı. Onun doğduğunda cildinin renginin ne kadar kara olacağına dair söylentiler ve endişeler dolaşıyordu ve dolayısıyla ona destek, unvan ve güvence verilmeyeceğinden endişe ediyorduk” ifadesini kullandı.
Meghan, “Kim olduğunu söylersem bu onun için çok yıkıcı olur. Bunu bana Harry söyledi” dedi.

"Ailem bana para akışını kesti"

Harry ise, “Ailem bana para akışını resmen kesti. Neyse ki kraliyet ailesinden annem Prenses Diana’dan kalan para ile ayrılmayı başardım. Meghan’la tanışmadan önce de kapalı kalmış hissediyordum. Meghan ile İngiltere’den ayrılacağımı söylemeden önce babam Charles, telefonlarımı açmamaya başladı. Ben kapana kısılmıştım ve bir çıkış noktası göremiyordum” dedi.  Harry, Spotify ve Netflix ile anlaşma yapmalarının arkasındaki sebebin de bu maddi ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

"İntihar etmeyi düşündüm"

Hamileliği sırasında intihara meyilli olduğunu söyleyen Meghan, “Sadece yaşamak istemiyordum ve bu fikir sürekli net bir biçimde aklımdaydı. Harry bana çok destek oldu. Onun omuzlarına daha fazla yük olmak istemedim, zaten bütün dünyanın yükü sırtındaydı” dedi.

Harry ise babasıyla olan ilişkisi hakkında, “Onunla şu an konuşuyoruz ama çok uğraşmak gerek. Gerçekten hayal kırıklığına uğradım çünkü o da benzer sorunların üstesinden geldi. Bu tür bir acının ne olduğunu biliyor, Archie de onun torunu. Onu her zaman seveceğim ama çok acı yaşandı ve benim önceliğim ilişkimizi iyileştirmek” dedi.

Ağabeyi William hakkında da, “William’ı her şeyimle seviyorum. O benim ağabeyim. Onunla çok zor zamanlar geçirdik ve ortak deneyimlerimiz de oldu birlikte fakat şimdi farklı yollardayız” yorumunu yaptı.

"Kate düğünden önce beni ağlattı"

İki saatlik röportaj sırasında birçok açıklamada bulunan Meghan, görümcesi Kate Middleton’la da kavga ettiğini dile getirdi. Meghan, Kate Middleton’la gelin sırasında çiçek fırlatan küçük kızın elbisesi ile ilgili gerilim yaşadıklarını söyledi.
Meghan, “Kate çiçekçi kızların elbisesinden memnun olmadı ve çok ağır sözler söyledi. Beni ağlattı. Fakat daha sonra bu yaptığından pişman oldu, sorumluluk aldı ve özür diledi. Bana çiçek getirdi ve bir özür notu yazdı. Eğer ben de birini üzseydim ben de öyle yapardım” dedi.

Kız çocukları olacak 

Meghan röportaj boyunca hamile olduğunu hatırlatan hareketler yaparak göbeğini okşarken Harry, bir kız çocukları olacağının müjdesini de verdi.

Çift, bu röportajın Kraliyet ailesi hakkındaki son röportaj olduğunu ve bir daha böyle açıklamalar ve yorumlar yapmayacağının da üstüne basarak söyledi. Meghan ve Harry, Kraliçe Elizabeth ile iyi bir ilişki içerisinde olduklarını da dile getirdi.