Oscar’da büyük ayıp: Törene sunucunun gafları gölge düşürdü: Sunucu Kimmel'den Nobel ödüllü Malala Yusufzay'a saygısızlık!

Oscar’da büyük ayıp: Törene sunucunun gafları gölge düşürdü: Sunucu Kimmel'den Nobel ödüllü Malala Yusufzay'a saygısızlık!
Amerikan Film Akademisi’nce yılın en iyi filmlerinin belirlendiği Oscar ödülleri törenine, sunucu Jimmy Kimmel’in gafları damga vurdu. Kimmel, 2012 yılında Taliban saldırısından ağır yaralı olarak kurtulan, daha sonra kadın hakları konusunda dünyaca ünlü bir aktiviste dönüşen Nobel ödüllü Malala Yusufzay’ı sorduğu garip sorularla 'taciz' etti.

Yılın en iyi filmlerinin belirlendiği Oscar ödülleri sona erdi. Törene, sunucu Jimmy Kimmel’in gafları nedeniyle gölge düştü. Kimmel, 2012 yılında Taliban saldırısından ağır yaralı olarak kurtulan, daha sonra kadın hakları konusunda dünyaca ünlü bir aktiviste dönüşen Nobel ödüllü Malala Yusufzay’a saygısızlık yaptı. Binlerce sosyal medya kullanıcısı davranışları büyük tepki çeken Kimmel’i topa tuttu.

55 yaşındaki sunucu, 25 yaşındaki Yusafzay'a geçen yıl Harry Styles ve Chris Pine arasında yaşanan bir olayı hatırlatarak "Tarihteki en genç Nobel Ödülü sahibi olduğunuz için merak ediyorum, sizce Harry Styles Chris Pine'a tükürmüş müdür?" diye sordu.

"Ben sadece barış hakkında konuşurum"

Genç aktiviste verdiği mücadeleyle ilgisi olmayan bir sorunun sorulması salonda şok etkisi yarattı. Sorudan rahatsız olduğu gözlenen Yusufzay, Kimmel’e "Ben sadece barış hakkında konuşurum" yanıtını verdi. Ancak genç aktiviste yönelik tuhaflıklar daha sonra da sürdü. Ayı kılığına bürünmüş bir katılımcı, genç kadını dakikalarca rahatsız etti.

“Milli rezalet“

Kimmel'in 'saygısız' davranışı, sosyal medyada yoğun tepkilere yol açtı. Bir sosyal medya kullanıcısı “Jimmy Kimmel'i seviyorum ama Malala ile etkileşimi yıllardır televizyonda gördüğüm en kötü ve en acı verici şeylerden biriydi“ diye yazarken, bir başkası da “Kimmel ile Yusufzay arasındaki diyalogdan kesinlikle dehşete düştüm, Kimmel inanılmaz derecede saygısızdı“ dedi. Bir başka kullanıcı da “Jimmy Kimmel, ulusal bir rezalet“ ifadelerini paylaştı.

Etiketler :