Nihal Candan'ın Tahliyesinin Tek Sebebi Hastalığı Değilmiş! Cezaevinde Yaşananları Aktardı

Nihal Candan'ın Tahliyesinin Tek Sebebi Hastalığı Değilmiş! Cezaevinde Yaşananları Aktardı
Nihal Candan cezaevinde anoreksiya'ya yakalanarak 37 kiloya kadar düşünce tahliye edilmişti. Tahliyesinin ardındaki sır perdesi aralandı. Nihal, içerideyken yaşadıklarını tek tek anlattı...

Kara para aklama suçlarından kardeşi Bahar Xandan ile cezaevine giren Nihal Candan'ın anoreksiya teşhisiyle 37 kiloya kadar düşmesi sonrası tahliye kararının çıkması gündem yaratmıştı.

Nihal Candan'ın paylaşımı gündem oldu: Bahar Candan cezaevinde değilmiş - Dünya Gazetesi

Cezaevinden çıktığından itibaren normal hayatına devam eden Nihal Candan geçtiğimiz günlerde de doğum gününü kutlamış ve paylaşımına "suçlu değil" notunu düşmüştü.

Sosyal medyaya geri dönmesiyle birlikte tepki çeken Nihal Candan tahliye edilmesiyle ilgili süreci CNN TÜRK muhabiri Merve Tokaz'a anlattı.

Bahar ve Nihal Candan hakkında istenen ceza belli oldu

Candan; 'Sadece bana koğuşunuza geçmenize gerek yok, tahliye edildiniz denildiğini hatırlıyorum. Ondan sonra nasıl taksiye bindim, nasıl çıktım, hiçbir fikrim yok.' dedi.

'BİLİNCİM YERİNDE DEĞİLDİ'

'Günümün dörtte üçünü hastanede geçiriyordum' diyen Candan, bilincinin yerinde olmadığı bir dönem geçirdiğini söyledi.

Bahar Candan ve Nihal Candan'ın da gözaltına alındığı davada mütalaa açıklandı - Sözcü

Hem hafıza kaybı, hem kas kütlesinin düşüşü yaşadığını anlatan Nihal Candan 'tekerlekli sandalye ile çıkarılıyordum' ifadelerini kullandı.

nihal candannnn

Tahliyesi hakkında da konuşan Candan; 'Şöyle ki; tahliye sebebim sadece yeme bozukluğu hastalığım değil. Aynı zamanda dilekçemde belirtilmiş olduğu üzere sürenin dolmuş olması. Suçlamaların karşısındaki sürecin dolmuş olması da bir sebep.' dedi.

Cezaevinden tahliye olan Nihal Candan, kapanmak istediğini söyledi: Bir şey dersiniz diye çekiniyorum - Son Dakika

'AVUKAT OLMAK İSTİYORUM'

Nihal Candan; 'Benim de ayrılmamla beraber birazcık daha yalnız hissetmesi, kendiyle kalması sonucu kardeşimin ilaç kullanıyor olması, sürekli uyuyor olması, bir abla için çok zor. Umarım bir an önce Bahar için de biter bu durumlar. Artık influencer falan değil de avukat olmak istiyorum.' diye konuştu.