Metin Şentürk'ün Villası İcradan Satılıyor

Metin Şentürk'ün Villası İcradan Satılıyor
ünlü şarkıcı Metin Şentürk'ün eski eşi Fulya Kalkavan, alacaklarını tahsil edemediği gerekçesiyle Şentürk'e haciz gönderdi.

Ünlü şarkıcı Metin Şentürk'ün Emirgan'daki lüks villası icradan satışa çıkarılacak. Şentürk'ün boşandığı eşi Fulya Kalkavan'ın alacakları nedeniyle yapılacak olan satış iki gün sonra gerçekleştirilecek. Villanın belirlenen muhammen bedeli ise 62 milyon TL.

metin-senturk-villa2.jpg

Metin Şentürk ve Fulya Kalkavan 2006 yılında evlenmişlerdi. Ancak, çiftin bir süre sonra yaşadığı anlaşmazlıklar nedeniyle Kalkavan, Şentürk hakkında evden uzaklaştırma kararı aldı. 2014 yılında boşanan çiftin davasında mahkeme, Şentürk'ün 150 bin lira tazminat ve aylık 5 bin lira yoksulluk nafakası ödemesine karar verdi. Şentürk ise bu kararı Yargıtay'a taşıyarak nafaka ödemekten kurtuldu.

metin-senturk-villa1.jpg

MedyaRadar’dan Ercan Öztürk’ün haberine göre, Fulya Kalkavan bunun ardından yeni bir dava açtı. Mahkeme, Şentürk'ün 4 milyon 337 bin 793 lira katılma alacağını 2015 yılından itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte eski eşine ödemesine hükmetti. Alacaklarını tahsil edemeyen Kalkavan, Şentürk'e haciz işlemi başlattı. Banka, Şentürk'ün Emirgan'daki villasına ipotek koydu ve satış süreci başladı.

İstanbul Gayrimenkul Satış İcra Müdürlüğü, Sarıyer ilçesi Mirgün mahallesindeki 621 ada, 99 parselde bulunan ve 502 metrekare alana sahip villa için 62 milyon TL muhammen bedel belirledi. Villa, 11 Temmuz 2024 tarihinde açık artırma usulüyle satışa sunulacak ve ihale başlangıç fiyatı 31 milyon 25 bin TL olarak belirlendi.

Gayrimenkul Satış İcra Dairesi'nin yaptığı keşif ve bilirkişi raporuna göre, Sarıyer ilçesindeki taşınmazın toplam değeri 106 milyon 655 bin TL olarak belirlendi. Raporda, arsanın değeri 100 milyon 400 bin TL, binanın değeri ise 6 milyon 255 bin TL olarak hesaplandı.