Merve Özbey, Can Güvenliği İçin Konseri İptal Etti: Festival Sahibi Çıldırdı

Geçtiğimiz günlerden bu yana yaşanan festival krizlerine bir yenisi daha eklendi. Karabiga Priapos Deniz Festivali kapsamında 6 Temmuz gecesi sahne alması beklenen Merve Özbey güvenlik sebebiyle konsere çıkmama kararı aldı Festival sunucusu, Özbey'i yerin dibine soktu. Özbey ve avukatından açıklama gecikmedi.

Karabiga Priapos Deniz Festivali'nde hayranlarıyla buluşması beklenen Merve Özbey, organizasyonun teknik şartnamelerine uyulmaması sebebiyle konserini iptal etti. Ünlü şarkıcı, sahneye çıkmayarak yaşanılan festival talihsizliklerine bir yenisini daha ekledi.

s-a2ddbb95b7d4a6f24d0b0815d31209fa763b5353.webp

KİMSENİN CAN GÜVENLİĞİ YOK

Sahnenin sadece kendisinin değil, ekibi ve vatandaşlarının can güvenliğini için tehlike arz ettiğini belirten ve iptal kararını da bu yüzden verdiğini açıklayan Merve Özbey, sosyal medya hesabı üzerinden kararını duyurdu.

FESTİVAL SAHİBİNDEN ZEHİR ZEMBEREK SÖZLER

Yaşanılan şok karar sonrası açıklama yapan sahneye çıkıp açıklama yapan festival sahibi,
"Şehirden gitmeden daha buradan çıkmadan bir story atmış, bir mahcubiyet hissetmesini dilerdik ama mahcubiyet üzerine bana göre yüzsüzlük tercih etmiş. Dinleyeceğimiz sanatçıları seçmemiz gerekiyor, bundan sonra dinlerken belki bugünü hatırlarsanız. Hepimize yapılanı saygısızlık olarak görüyorum belki saygısızlığı düşünürsünüz de şarkılarını dinlemezsiniz" ifadelerini kullandı.

MERVE ÖZBEY'İN AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Yaşanılanlar sonrası, Merve Özbey'in avukatı Canan Kırbaç'tan da kamuoyuna açıklama geldi. Özbey'in teknik ekibinin konserden önce çok cidi kazalara neden olabilecek birtakım teknik eksiklikler tespit ettiğini ve Özbey'in bu yüzden sahneye çıkmadığını açıkladı.

s-ce5ad9e74a99021d5fc479489b576fe517e27f20.webp