İngiliz şarkıcı Morrissey'den Simpsonlar'a tepki

İngiliz şarkıcı Morrissey'den Simpsonlar'a tepki

The Smiths grubu ve solo çalışmaları ile tanınan İngiliz şarkıcı ve müzisyen Morrissey, son bölümünde kendisine yer veren Simpsonlar dizisine tepki gösterdi.

Britanyalı ünlü müzisyen Morrissey, The Smiths grubuyla dalga geçen son The Simpsons bölümünün ardından diziye dair açıklama yaptı. Independent'ın haberine göre 1982 ve 1987 yıllarında şarkılarıyla büyük bir yankı uyandıran The Smiths grubunun solisti Morrissey, The Simpsons'ın senaryosunu yazmanın tam bir cehalet gerektirdiğini söyledi.

Dizinin 19 Nisan'da yayımlanan Panic On The Streets of Springfield isimli bölümünden sonra 61 yaşındaki sanatçının menajeri Peter Katsis, resmi Facebook sayfasında yayımladığı açıklamada The Simpsons'ı sert biçimde eleştirdi.

Menajerinin yanı sıra Morrissey'in kendisi de internet sayfasında bir açıklama yayımladı. Sanatçı şu ifadeleri kullandı:

The Simpsons'ın yaratıcılarının bana yönelttiği nefret besbelli alaycı bir dava, fakat meydan okumak için toplayabileceğimden daha fazla fon gerektiren bir dava. Ne de karşılık vermeye hazır, kararlı bir hukukçu ekibine sahibim. Sanırım bu genel olarak anlaşılıyor ve bu kadar dikkatsizce ve gürültülü biçimde saldırıya uğramamın sebebi bu.

Şarkıcı ayrıca şunları ekledi:

"Suçlamalar genellikle önemsenmek için çılgın bir arzu duyan kişilerden gelir, çok yüksek seviyede işlemezler. Örneğin, The Simpsons için yazmak kuşkusuz tam bir cehalet gerektiriyor."

Söz konusu bölümde Lisa 1980'lerin Britanya'sında depresif bir şarkıcı olan Quilloughby isminde hayali bir arkadaş ediniyor. Lisa, Quilloughby'i keşfediyor ve onun militan vejeteryanliğine kapılıyor. Quilloughby bölümde The Snuffs grubunun solisti olarak görülüyor.

Bahsi geçen karakteri Benedict Cumberbatch seslendiriyor.Lisa, The Snuffs'ın yeniden bir araya gelerek verdiği konsere katıldığında Quilloughby'nin aşırı kilolu, ırkçı bir etobura dönüştüğünü fark ediyor.