Galata'da bakanlık tarifesi: Bilet 30 TL'den, 100 TL'ye çıktı

Galata Kulesinin işletmesi İstanbul Belediyesi'nden Kültür ve Turizm Bakanlığı'na geçince bilet fiyatları fırladı. Galata Kulesi giriş ücreti 1 Temmuz 2021'de olağanüstü şekilde artırıldı. Yapılan zam ile Galata Kulesi giriş ücreti 30 liradan 100 liraya çıktı!

Yayınlanma:
Güncelleme: 04 Temmuz 2021 22:58
Galata'da bakanlık tarifesi: Bilet 30 TL'den, 100 TL'ye çıktı

İstanbul’un panoramik manzarasını seyretmek isteyenler için şehirdeki en iyi yer olan 1500 yıllık Galata Kulesi uzun zamandır İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘ne bağlı olan BELTUR tarafından işletiliyordu. Ancak 2020 Nisan ayından itibaren artık Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı bir müze oldu. Büyük çaplı bir restorasyon geçiren kulenin üst katındaki restoran kaldırıldı. Böylece ziyaretçiler için daha çok alan açılmış oldu.

BELTUR'un işlettiği dönemde Galata Kulesi bilet fiyatları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 30 liraydı. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın gerçekleştirdiği restorasyonun ardından Galata Kulesi'nin müze haline getirilmesiyle birlikte Galata Kulesi giriş ücreti tam anlamıyla uçtu. Dün turizmajansi.com sitesinde yapılan habere göre Kültür ve Turizm Bakanlığı 1 Temmuz 2021'den itibaren Galata Kulesi Müzesi giriş ücretlerini güncelledi. Buna göre Galata Kulesi giriş ücretleri 1 Temmuz'dan itibaren 100 liraya yükseltildi. Yapılan fahiş zam bakanlığın resmi sitesi olan muze.gov.tr'ye de yansımış oldu.

Galata Kulesi ziyaret saatleri

Galata Kulesi ziyaret saatleri de yaz ve kış dönemine göre değişiyor. 1 Nisan - 1 Kasım arası Galata Kulesi giriş saatleri 08:30'da başlıyor. Gece 24.00'e kadar ziyaret edilebiliyor. Galata Kulesi her gün ziyarete açık.