Eski Eşler Zuhal Olcay ve Haluk Bilginer 20 yıl Sonra Provalara Başladı

Eski Eşler Zuhal Olcay ve Haluk Bilginer 20 yıl Sonra Provalara Başladı
Zuhal Olcay ile Haluk Bilginer, yıllar sonra aynı sahneyi paylaşacakları 'Kel Diva' oyununun provalarına başladı. Provadan ilk fotoğraflar paylaşıldı.

En son 2003 senesinde 'Dolu Düşün Boş Konuş' oyunu ile aynı sahneyi paylaşan Zuhal Olcay ve Haluk Bilginer 20 yıl sonra tekrar aynı sahneyi paylaşacak. Eugene Ionesco’nun yazdığı Muharrem Özcan’ın yöneteceği ‘Kel Diva’ oyunu yeni sezonda Oyun Atölyesi’nde seyirci ile buluşacak.

kel-diva.jpg

Ekim ayında seyirci ile buluşacak oyununun provaları başladı. Provalardan kareler, Oyun Atölyesi'nin sosyal medya hesabından "Kel Diva provaları başladı" notuyla paylaşıldı.

Özlem Zeynep Dinsel, Yiğit Özşener, Gözde Kırgız ve Kıvanç Kılınç'ın da oyuncu kadrosunda yer aldığı "Kel Diva", ekim ayında seyirciyle buluşacak.

Konusu

Kel Şarkıcı (The Bald Soprano), Eugène Ionesco tarafından yazılan bir tiyatro oyunudur. 2. Dünya Savaşını izleyen yıllarda yeni arayışların içinden çıkan geleneksel tiyatronun hiçbir unsurunu barındırmayan tiyatronun ilk örneği olan oyunda, Smith'ler Londralı geleneksel bir çifftir. Ve başka bir çift olan Martin'leri ziyarete davet ederler. Onlara daha sonra Smith'lerin hizmetçisi Mary ve aynı zamanda Mary'nin sevgilisi olan yerel itfaiye şefi katılır. İki aile anlamsız şakalaşır, birbirlerine anlamsız hikayeler ve şiirler anlatırlar. İtfaiye şefi ziyaretten ayrılırken "kel sopranodan" bahseder ve bu diğerleri üzerinde çok rahatsız edici bir etki bırakır. İtfaiye şefinin çıkışından sonra oyun, normal konuşmaya hiç benzemeyen bir dizi farklı olayla devam eder.

Etiketler :