BKM'den Netflix açıklaması

BKM, "Organize İşler Sazan Sarmalı" filminin Netflix'te gösterime girmesiyle ilgili tartışmalar üzerine açıklama yaptı

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
BKM'den Netflix açıklaması

BKM, "Organize İşler Sazan Sarmalı" filminin Netflix'te gösterime girmesiyle ilgili tartışmalar üzerine açıklama yaptı. Açıklamada, "Bu özel anlaşma ile filmimizi dünyanın her yerinde yaşayan sinema seyircisine ve yurttaşlarımıza izletme imkanı bulduğumuz için sevinçli ve gururluyuz" ifadeleri kullanıldı.

Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM), “Organize İşler Sazan Sarmalı” filminin sinema salonlarıyla birlikte Netflix’te de gösterime girmesi hakkında yazılı açıklama yaptı.

Netflix ile yapılan anlaşmanın Türk sinemasını daha iyi bir yere taşıyacağı belirten açıklamada, “İstanbul’a ait bir filmi dünya çapında milyonlarca izleyiciye sunmak kararımızın gelecekte Türk sinemasının da aynen Türk dizilerinde olduğu gibi dünya seyircisi ile buluşmasına önayak olacağına, ülkemizin ve Türk sinemasının tanıtımına büyük katkı sağlayacağına kalpten inanıyoruz. Ayrıca bu özel anlaşma ile filmimizi dünyanın her yerinde yaşayan sinema seyircisine ve yurttaşlarımıza izletme imkanı bulduğumuz için sevinçli ve gururluyuz” denildi.

Anlaşmanın sadece bir film için geçerli olduğu kaydedilen açıklamada, “Netflix ile yaptığımız anlaşma sadece Organize İşler Sazan Sarmalı filmimiz için geçerlidir ve diğer BKM filmleri yalnızca sinemalarda gösterime girecektir. Filmimizin gişe rakamları beklenen düzeyde devam ederken, ülkemizde ve dünyanın her yerinde yaşayan seyircilerimize gösterdikleri büyük ilgi için yürekten teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.