Bir Türk Masalı filmi sinemaseverlerle buluşuyor

Yönetmenliğini Toprak Sergen'in yaptığı 'Bir Türk Masalı' filmi, 29 Temmuz 2022 tarihinde beyaz perdede izleyicilerle buluşacak.

29 Temmuz 2022 tarihinde tüm Türkiye'de gösterime girecek olan Bir Türk Masalı filminin İngilizce dublaj, İngilizce ve Arapça altyazı seçenekleri de mevcut.

Film; yeniden uyarlama bir masal değil, tamamen sıfırdan yazılan ve anadolu coğrafyasının öğelerini kullanan bir hikayeye sahip.

'Mutluluk' ülkesinde geçen fantastik bir masal olarak nitelendirilen film, bir “Aile Filmi”. Evvel zaman içinde geçen, Yiğit’in Peri Kız’a aşkı için, Aydınlık ve Karanlık’ın oyununa “Varım” dediği, bir masal.

Filmde yeni nesil birçok yıldızla birlikte Yeşilçam sinemasından isimler de var. Ahmet Mekin, Suna Selen, İzzet Günay, Kayhan Yıldızoğlu ve Füsun Erbulak filmin kadrosunda. Bu isimlerle birlikte; Toprak Sergen’in yazdığı, yönettiği ve oynadığı filmin başrollerini; Burak Sergen, Cemal Hünal, Amine Gülşe, İclal Aydın, Doruk Sarıduman, Orçun İynemli, Ege Aydan, Caner Kadayıfçı, Aslı İnandık, Işıl Sergen, Ali Davutoğlu, Hakan Ateş, Rüştü Asyalı, Roz Noori, Bilge Bilge, Poyraz Demirci, Leya Kırşan, Muhittin Oymakçıer ve Adnan Efe Yavuz paylaşıyor.

Filmde ayrıca Erkin Koray ve Barış Manço gibi ustaların eserleri yorumlanırken, filmin soundtrack`i başrol oyuncularından Amine Gülşe`nin sesinden bir klip haline getirildi.

İlk kez yapımcılık ve yönetmenlik deneyimi yaşayan Toprak Sergen, ilerleyen teknolojik gelişmelerle birlikte devam filmlerinin gelmesi için çalışmalara başladı.

Bir Türk Masalı Tanıtım Künyesi

Filmin Türü: Komedi- Animasyon- Aile- Fantastik
Yönetmen: Toprak Sergen
Oyuncular: Cemal Hünal, Amine Gülşe, Doruk Sarıduman, Burak Sergen, İclal Aydın, Toprak Sergen, Ege Aydan, Aslı İnandık, Orçun İynemli, Işıl Sergen, Caner Kadayıfçı, Ahmet Mekin, Suna Selen, Kayhan Yıldızoğlu, İzzet Günay, Füsun Erbulak, Hakan Ateş, Rüştü Asyalı, Poyraz Demirci, Leya Kırşan, Bilge Bilge, Roz Noori, Muhittin Oymakçıer, Adnan Efe Yavuz, İstanbul Devlet Balesi Dansçıları

Vizyon Tarihi: 29 Temmuz 2022
Süre: 79 dk
Türkiye Dağıtım: CGV Mars
Yapımcı: RAF Prodüksiyon
Yapım Yılı: 2022
Ülke: Türkiye

Özet - Detaylar

Bu film Adile Naşit, Barış Manço ve bütün ustalarımıza adanmıştır. Mutluluk ülkesinde geçen fantastik bir masal. Büyüklerimizin anlattığı, küçüklerimizin kahramanı olduğu bir “Aile Filmi”. Evvel zaman içinde geçen, Yiğit’in Peri Kız’a aşkı için, Aydınlık ve Karanlık’ın oyununa “Varım” dediği, sıcak, içten, fantastik, sürükleyici, trajikomik, eğlenceli, farklı ve evrensel “Bir Türk Masalı”.

Teknik Ekip

Animasyon: Siyah Martı
Post Prodüksiyon: Matte Post STD5
Ses Tasarım: İnanç Şanver-Magic Post