Konda Genel Müdürü Ağırdır açıkladı: İktidar bloku çözülüyor

İktidar bloğundaki çözülmeye dikkat çeken Bekir Ağırdır, kararsız seçmenin kararını muhalefetin politikalarının belirleyeceği yorumunda bulundu.

Erken seçim ya da ara seçim ihtimali merak konusu olmaya devam ederken, anket çalışmalarında AKP'nin oy oranındaki düşüş göze çarpıyor. Ayşenur Arslan'ın sunduğu Medya Mahallesi'ne bağlanan Konda Genel Müdürü Bekir Ağırdır, iktidar bloğundaki çözülmeyi ve kararsız seçmenin ne düşündüğünü anlattı.

İktidar bloğundaki çözülmeyi kendi çalışmalarında da gördüklerini belirten Ağırdır şöyle konuştu:

"Bizim gördüğümüz, iktidar bloğunun düzenli bir şekilde oy kaybediyor olduğudur. İnsanlar canı burnunda yaşıyor ve gündemde seçim olmadığı için belki de yeni bir tercih belirlemiyorlar. Kararsızların uzun bir dönem iktidarının politikalarına paralel düşünüyorlardı. Şimdi onların üçte ikisinin muhalefet tezlerine daha yakın durduğunu görüyoruz. İktidar bloğu zayıflıyor. İktidar bloğundan kopan insanlar, henüz kendilerine yeni bir parti bulmamışlar, ama yüzlerini muhalefete dönmeye başlamışlar."

"Kararsızların tercihini muhalefetin ikna kabiliyeti belirleyecek"

İktidar bloğundan kopan seçmenin tercihini neyin şekillendireceğini yorumlayan Ağırdır, "Bundan sonrasını belirleyecek şey, iktidarın hatalarından çok, muhalefetin ikna kabiliyeti olacak. Yalnızca iktidarın hatalarından dolayı, iktidarın kaybedeceğini düşünmek doğru değil. Bu gerçek var, iktidar çözülüyor, ancak yeterli değil. O çözülen insanlar yeni bir sese kulak veriyorlar, ama o ilişki henüz kurulmuş değil." diye konuştu.