Kızını istismar eden baba tahliye edildi: Anne koruma talebinde bulunacak

Konya'da kızını istismar eden ve tutuklu yargılanan baba için tahliye kararı verildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 01 Aralık 2020 18:43
Kızını istismar eden baba tahliye edildi: Anne koruma talebinde bulunacak

Fırat YEŞİLÇINAR - Halk TV

Konya'da yıllarca çocuğunu istismar eden baba bugün hakim karşısına çıktı. Konya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya baba tutuklu yargılandığı cezaevinden katıldı. 

2'nci celsede mütalaa veren savcı, 6 aydır tutuklu bulunan babanın basit cinsel istismardan cezalandırmasını istedi. Taleplerin ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti ise babanın tutuksuz yargılanmasına karar verdi. Karara itiraz eden avukat Kübra Turan, babanın nitelikli cinsel istismardan yargılanması gerektiğini söyledi.

Ertelenen duruşma sonra Halk TV'ye konuşan avukat Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve avukat Kübra Aydın, babanın 6 ay önce tutuklandığını hatırlattı. 

Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği'nin Başkanı Müjde Tozbey Erden ise "6 kızı olan bir baba, kızının yatağına girerek defalarca cinsel olarak istismar etmesine rağmen, bugün Konya’da serbest bırakıldı. Anne ise “Bu gece bizi öldürecek” diye korkudan titremeye başladı. Bu adam tutuklanacak ve biz anne ile kızlarını yalnız bırakmayacağız, bilesiniz!" dedi.

Anne: Korkuyoruz

Halk TV'ye konuşan anne ise şu ifadeleri kullandı:

"Kızım bana günlerce olayı anlatmadı. Yoksuluz, yalnızız. Beklemediğimiz bir karardı. Koruma talebinde bulunacağız. Karşımdaki insanın ne yapacağını bilemiyoruz. Kızlarımın arkasındayım. Hakkımızı aramaya devam edeceğiz."