Kemal Özkiraz "Bahçeli genel başkanlığı bırakabilir" dedi, isim verdi

Avrasya Araştırma Başkanı ve kamuoyu araştırmacısı Kemal Özkiraz, Devlet Bahçeli’nin koltuğunu devretme yönünde bir ihtimali değerlendirdiğini öne sürdü. Özkiraz, bu ismin İzzet Ulvi Yönter olabileceğini söyledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 09 Aralık 2020 14:54

Avrasya Araştırma Başkanı ve kamuoyu araştırmacısı Kemal Özkiraz, Devlet Bahçeli’nin koltuğunu devretme yönünde bir ihtimali değerlendirdiğini öne sürdü. Özkiraz, kulislere dayandırdığı bilgiye göre Bahçeli’nin sağlığı hâlâ yerindeyken, MHP Genel Başkanlığı koltuğunu kendi istediği bir kişiye bırakma fikrinin olduğunu ileri sürdü.

"Bahçeli'nin aklındaki isim İzzet Ulvi Yönter"

Özkiraz, Halk TV’deki Şirin Payzın ile Sözüm Var programında bu kişinin Cumhurbaşkanlığı seviyesinde ve MHP’de konuşulduğunu öne sürdü. Bahçeli’nin aklındaki isimin de MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter olduğunu söyleyen Özkiraz, “Kongrede bütün kontrol elindeyken, ittifakı sürdürebilecek, MHP’yi yukarı taşıyabilecek biri tartışılıyor” dedi. Özkiraz, Yönter isminin kongrede etkin olabilecek isimlerin de aklında olduğunu iddia etti.

İzzet Ulvi Yönter kimdir?

İzzet Ulvi Yönter, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Politikası Ana Bilim Dalında yüksek lisansını tamamladı. Gazi ve Anadolu üniversitelerinde iktisat doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Ulaştırma ve Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlıklarına bağlı kuruluşlarda müfettiş olarak çalıştı.

25 ve 26. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyeliği yaptı. MHP Genel Başkan Yardımcısıdır.