Karamollaoğlu: Telefonlarım ve bulunduğum mekan mutlaka dinleniyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Telefonlarımızın ve mekanlarımızın mutlaka dinlendiği kanaatindeyim” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Özlem Gürses ile 20. Saat programına konuk oldu. Karamollaoğlu, Özlem Gürses’in sorusu üzerine, “Telefonlarımızın ve mekanlarımızın mutlaka dinlendiği kanaatindeyim. Çünkü bugünkü sistemden ümit bekleyenler, bu yola başvururlar mutlaka. Ne olduğunu, ne konuşulduğunu bilmek isterler. Elhamdülillah bizim gizleyeceğimiz bir şey olmadığı için bu konuda bir endişemiz de yok” diye konuştu.

İttifaklar sorunu

Karamollaoğlu, MHP ile Vatan Partisi’nin yan yana gelmesini tuhaf karşıladığını ifade edince Özlem Gürses “İktidar kanadı da sizin, CHP’nin, DEVA Partisi’nin bir araya gelmesi için aynısını diyor. Buna ne diyorsunuz?” sorusunu yöneltti. Gürses’in bu sorusuna Karamollaoğlu, “Biz şu anda ülkeyi yönetmek için bir ittifakın içine girmedik. Biz, sistemin değiştirmesi gerektiği için bir araya geldik. Sonra seçmenin karşısına çıkarız, seçmenin teveccühüne göre koalisyonlar veya ittifaklar gerçekleştirebiliriz. O ikinci merhalede gerçekleşecek olan bir husus” diye yanıt verdi.

İsmailağa Cemaatinin vakıf olması

Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan ilân ile İsmailağa Cemaati resmen vakıf oldu. Vakfın amacı ise "Vatanın birliğini ve bütünlüğünü korumak" olarak gösterildi. Temel Karamollaoğlu, İsmailağa Cemaatinin vakıf olmasını desteklediğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

İsmailağa Cemaati tanınan, bilinen bir cemaattir. Kimsenin İsmailağa Cemaatini farklı bir mecraya sevk edebileceğini düşünmüyorum. Vakıf müessesesi esas itibariyle bir mal varlığının belli bir hizmete tahsisi demektir. Şu anda bu ortadan kalktı. Siz vakıf kuruyorsunuz, para toplayıp hizmet yapmaya gidiyorsunuz. Vakfın, Bakanlık Kurulu kararıyla tasdik edilmesi, oraya yapılacak yardımların vergiden muaf olmasına vesile olacaktır. Buna da kimse karşı çıkmaz. Onun için ben bu konuda aleyhte veya lehte bir şey söylemem. Gayesi zaten vatanın birliği bütünlüğüyse diyecek bir şey yok. İnşallah hayırlı olur.

Özel Haber